Vrh F

Vrh F jsem uskutečnil s fenkou C.I.B. Dragonlady Wassa Duo. O pracovních přednostech této feny, především vytrvalém prostorném slídění, nahánění a také náruživosti při práci pod zemí, jsem se již v minulosti několikrát zmiňoval. Dragonlady neprokázala svoje lovecké vlohy pouze na zkouškách, ale především v lovecké praxi, při které byla mnohokrát užita. Zastávám stanovisko, že pouze absolvované zkoušky z jezevčíka pracovního psa neudělají. Jezevčík se stává pracovním psem až jedině tehdy, je-li využíván k praktikovanému lovu. Tato fenka mne vždy dokázala přesvědčit o tom, že vlastní jedinečnou a u jezevčíků malých rázů mizející vlastnost, a sice hlasitost na stopě. Narazí-li na stopu zvěře, hlasitě ji oznamuje a sleduje. Při nahánění zvěř neštve příliš daleko, neutíká a neztrácí se, naopak má snahu tlačit zvěř na mne a neustále spolupracovat. Toto považuji u lovecky využívaného psa za nejvýše žádoucí a nutné, neboť pes, který utíká a se svým panem při lovu nespolupracuje, je nakonec spíše velkou přítěží, než platným loveckým pomocníkem. Díky lovecké praxi disponuje Dragonlady také výtečnou orientaci v terénu.

Otcem tohoto vrhu se stal krycí pes  I-Yaromir Zimerbude. Tento trpasličí červený pes, pocházející z Ruska z Kaliningradské oblasti, působí ve známé české chovatelské stanici Gapro Bohemia. Pes je sympatický svým exteriérem, především je líbivá jeho ušlechtilá hlava s pěknými dlouhými slechy. U tohoto psa cením jeho pracovní vlohy. Jeho vítězství na barvářských zkouškách dokazuje nejen jeho chuť nahánět zvěř z houštin ale především jeho pevnou nervovou soustavu, kvalitní nos a zejména schopnost se výborně soustředit na pobarvenou stopní dráhu zvěře.

U potomstva z tohoto vrhu očekávám nejen slušný exteriér, ale doufám především v kvalitní pracovní vlohy, které se u miniaturních hladkosrstých jezevčíků mnohdy již spíše vytrácí. 

Z krytí, které se konalo 13.4.2014, se narodili 13.6.2014  2 zdraví pejsci.


Rodiče:

 

 Fotogalerie: