Vrh H

Vrh H byl proveden s fenkou Clementine von Sbaritz, která pochází z mého chovu. Ačkoliv tuto fenku nevlastním, měl jsem možnost ji několikrát předvést na výstavě. Fenka nebyla na žádné výstavě hodnocena jinak, než výborná. Na exteriéru této feny osobně cením bezchybnou mechaniku pohybu zděděnou po obou rodičích, bezchybnou horní i spodní linii, pevný hřbet a také čistě červenou barvu srsti. Tato fenka je velmi temperamentní. Obstála při zkoušce z norování a prokázala tak vlohy pro práci pod zemí. Obzvláště výborná je její hlasitost v noře.  

Otcem tohoto vrhu se stal krycí pes  I-Yaromir Zimerbude. Tento trpasličí červený pes, pocházející z Ruska z Kaliningradské oblasti, působí ve známé české chovatelské stanici Gapro Bohemia. Pes je sympatický svým exteriérem, především je líbivá jeho ušlechtilá hlava s pěknými dlouhými slechy. U tohoto psa cením jeho pracovní vlohy. Jeho vítězství na barvářských zkouškách dokazuje nejen jeho chuť nahánět zvěř z houštin ale především jeho pevnou nervovou soustavu, kvalitní nos a zejména schopnost se výborně soustředit na pobarvenou stopní dráhu zvěře.

U potomstva z tohoto vrhu očekávám nejen slušný exteriér, ale doufám především v kvalitní pracovní vlohy, které se u miniaturních hladkosrstých jezevčíků mnohdy již spíše vytrácí. 

Z krytí, které se konalo 6.8.2014 se narodilo 4.10.2014 pět zdravých štěňat červené barvy ve složení čtyři fenky a jeden pejsek.


Rodiče:

   

 Fotogalerie: