Vrh M

Vrh M je prvním vrhem naší standardní fenky Beauty. Tuto fenku jsme importovali z Chorvatska a je prvním standardním jezevčíkem v barvě srsti červené žíhané zapsaným v Plemenné knize ČR. Beauty má špičkový exteriér a na žádné výstavě nebyla hodnocena jinak, než jako výborná.  Projevuje také výborné lovecké vlohy, přičemž obzvláště cením její dobrou hlasitost na stopě zvěře a chuť vyhledávat a vyhánět zvěř. Beauty je dobře ovladatelná a nevzdaluje se při nahánění na velmi dlouhou dobu, což mi právě při lovu vyhovuje.

Jako otce vrhu jsme vybrali červeného pejska Preston z Dachu, který je chovný v sousedním Polsku. Pejsek má špičkový exteriér a splněny podmínky pro udělení titulů C.I.B. a C.I.E.. Ačkoliv není lovecky veden, má složeny barvářské zkoušky a projevuje se velmi směle. Pejska jsme vybrali především pro jeho nepříbuzný rodokmen, líbivý exteriér a také střední velikost, která vyhovuje našim dalším chovatelským plánům.

Vrh M přišel na svět spontánně přirozenou cestou 8.6.2017 ve složení jednoho pejska a dvou fenek. Jedna fenka je ve zbarvení červená žíhaná a ostatní dvě štěňátka jsou červená, všichni vitální a bez vad.


Rodiče:

      

 Fotogalerie: