Vrh U
  

        Vrh U je prvním vrhem naší králičí fenky Originelle Prinzess von Sbaritz, která je třetí generací králičích jezevčic z mého chovu. Prinzess má  nekonfliktní veselou povahu, výborný exteriér a vlastní také výborné lovecké vlohy. Má složené barvářské zkoušky a obstála i při speciální práci na králíka. 

Stejně jako ve většině případů v této linii králičích jezevčíků jsem vybral krycího psa opět v zahraničí. Za tímto krokem je moje chovatelská snaha o udržení genetické rozmanitosti populace králičích hladkosrstých jezevčíků a také nechuť kopírovat chovatelské plány jiných chovatelů.

Krycího psa jsem vybral v Rakousku v chovu chovatelky Tündi Keller Rudics a s
tal se jim červený králičí pes Petar Pan od Beljina. Tento chovný pejsek  je původem ze Srbska a jedná se opravdu o velmi drobného králičího psa ovšem se silnou a kompaktní kostrou.

Z krytí, které se uskutečnilo 27.10.2020 se 26.12.2020 narodilo 5 štěňat ve složení čtyř pejsků a jedné fenky. Dva pejsci a fenka mají barvu srsti černou s pálením a dva pejsci jsou v barvě červené. U štěňat očekávám převážně králičí velikost. 

 

Rodiče:
     
      
 

 Fotogalerie: