Vrh V
  

        Vrh V je druhým vrhem naší králičí fenky C.I.B. Originelle Prinzess von Sbaritz, která je třetí generací králičích jezevčic z mého chovu. Prinzess má  nekonfliktní veselou povahu, výborný exteriér a vlastní také výborné lovecké vlohy. Má složené barvářské zkoušky a obstála i při speciální práci na králíka. 

Stejně jako ve většině případů v této linii králičích jezevčíků jsem vybral krycího psa opět v zahraničí. Za tímto krokem je moje chovatelská snaha o udržení genetické rozmanitosti populace králičích hladkosrstých jezevčíků a také nechuť kopírovat chovatelské plány jiných chovatelů.

Krycího psa jsem vybral v Rakousku v chovu chovatelky Tündi Keller Rudics a s
tal se jim červený trpasličí pes Rudics-Baron-Almas Deszö.  Pejsek je drobný trpaslík s nekomplikovanou a bezprostřední povahou. Pejsek je potomkem zajímavých rodičů, které obdivuji a proto jsem se rozhodl toto spojení vyzkoušet.

Z krytí, které se uskutečnilo 23.1.2022 se 23.3.2022 narodilo 5 štěňat ve složení tří fenek a dvou pejsků. Oba pejsci a jedna fenka mají barvu srsti červenou a dvě fenky jsou černo pálené.  

 

Rodiče:
     
      
 

 Fotogalerie: