Rok 2017
 

19.11.2017 - aktualizace sekce "Rybářství".08.10.2017  - aktualizace sekce "Rybářství". 


07.10.2017  - v průběhu roku jsem pomáhal připravovat drobnou králičí fenku Kirsten Dunst von Sbaritz na barvářské zkoušky. Její vůdkyně, Silvie Tomanová, stejně jako v loňském roce i letos vsadila na moje rady a výcvikové metody.


Kisten a Silvie se účastnili barvářských zkoušek, pořádaných ve Štokách, a uspěli zde v I. ceně a obsadili celkově 2 místo z celkem 9-ti účastníků. Fenka tak prokázala, že i za proměnlivého a chladného počasí  umí králičí hladkosrstý jezevčík pracovat dobře a uspět.
  


22.9.2017  - králičí fenka Kirsten Dunst von Sbaritz uspěla společně se svojí vůdkyní Silvií Tomanovou na Moravsko-slezské národní výstavě v Brně a získali ocenění V1, CAJC, BOJ, BOB. Kirsten tak splnila poslední podmínku pro udělení titulu Juniorchampion ČR.
 


3.9.2017  - v neděli jsem se účastnil prvního společného lovu letošní lovecké sezony, naháňky na černou zvěř.
 


3.9.2017  - jsem obdržel fotografie černopálené fenky Noir Frances von Sbaritz, která dělá radost ve své nové rodině. 


 1.9.2017  - jsem obdržel několik fotografií pejska Nostradamus von Sbaritz v nové rodině. 
 
 


28.8.2017  - uspěla na Krajské výstavě v Brně Silvie Tomanová s našimi odchovanci. Trpasličí fenka Chanel von Sbaritz získala ocenění V1 a Krajský vítěz a II. BOG a králiší Kirsten Dunst von Sbaritz získala V1, Vítěz třídy mladých a II. místo mězi všemi mladými psy výstavy. Bodovala také Tinka Tomanová v juniorhandlingu.
 
 


27.8.2017  - náš odchovanec, fenka Merci von Sbaritz (2,5 měsíce) se zatím zdárně vyvíjí a začíná již "ochutnávat" les. Merci je prvním standardním jezevčíkem v žíhané barvě srsti, narozeným v ČR, zapsaným v Plemenné knize ČR. Její matka Beauty je prvním standardním jezevčíkem v žíhané barvě srsti, zapsaným v Plemenné knize ČR a uchovněným v ČR. Ačkoliv je toto zbarvení velmi staré a původní a sahá až ke společným předkům jezevčíků a barvářů, u nás je novinkou a jsme v ČR prvními chovateli, kteří nastartovali chov standardních jezevčíků "v barvě srsti hannoverského barváře".
 
 
 


21.8.2017  - před rokem se narodila štěňátka z vrhu K. Obdržel jsem několik fotografií členů tohoto vrhu, pejsek Karl von Sbaritz a fenka Karen Blixen von Sbaritz.
 


18.8.2017 - aktualizace sekce Rybářství.
 


10.8.2017  - v průběhu letošní srnčí říje se mi podařilo ulovit lovného srnce III. věkové třídy.
 


10.8.2017 - aktualizace fotogalerie Vrh N.
 1.8.2017 - aktualizace fotogalerie Vrh M.


1.8.2017 - mladá trpasličí fenka Lili Marleen von Sbaritz roste pomalu do krásy, stejně jako její malá lidská přítelkyně.
  
    


1.8.2017 - na Krajské výstavě v Brně-Žebětíně velice uspěla se svojí pečlivou majitelkou Silvií naše odchovankyně Champagne von Sbaritz a byla zde hodnocena jako V1, KV a II BOG.


Na stejné výstavě v Brně-Žebětíně uspěla i králičí mladice Kirsten Dunst von Sbaritz a byla zde hodnocena známkami V1, KVM.
 
 


31.7.2017 - obdržel jsem nádhernou fotografii našeho odchovance, pejska Chartres von Sbaritz, který je v majetku mého přítele, velkého  polovníka a zoologa, Martina Štefánika.  Chartres si žije svůj spokojený život loveckého psa.


15.7.2017 - miniaturní i standardní štěňátka z obou vrhů jsou opět o týden starší. Aktuální fotodokumentace viz v samostatné záložce Vrh N a také Vrh M.


7.7.2017 - štěňátka z vrhu M mají 4 týdny, vice fotografií na samostatné záložce Vrh M.

 


2.7. 2017 - obdržel jsem informaci, že se naše odchovankyně Isabela von Sbaritz stala Český junioršampion. Moje díky a velká gratulace patří jejímu majiteli, panu Beránkovi.


Fenka Isabela se účastnila také Národní výstavy psů a získala zde v mezitřídě ocenění V1, CAC.


2.7. 2017 - všechna naše štěnátka se vyvíjí a pěkně rostou.
                - aktualizace fotogalerie standarního vrhu štěňátek - více na samostatné záložce Vrh M.
                - aktualizace fotogalerie trpasličího/králičího vrhu stěňátek - více na samostatné záložce Vrh N.


12.6.2017 - jsem obdržel informaci, že naše odchovankyně, králičí fenka Kirsten Dunst von Sbaritz, uspěla v sobotu 10.6.2017 na Jubilejní klubové výstavě v Praze a získala zde ve třídě mladých ocenění V1, CAJC, JKVM a BOJ. Fenka uspěla se svojí mladou vůdkyní i v soutěži dítě a pes. 
 

Uspět se podařilo také následující den 11.6. na Klubové výstavě a fenka získala ve třídě mladých ocenění V1, CAJC, KVM a BOJ. Můj dík patří její majitelce Silvii Tomanové, která fenku rozvíjí a prezentuje.


10.6.2017 - naše králičí fenka Edelweiss von Sbaritz přivedla přirozenou cestou na svět čtyři štěňátka ve složení jeden pejsek a tři fenky. Pejsek je v barvě srsti červená žíhaná, jedna fenka je červená, druhá červená žíhaná a třetí černá s pálením.
  


8.6.2017 - naše standardní fenka Beauty přivedla přirozenou cestou na svět tři štěňátka. Jednoho pejska a dvě fenky. Jedna z fenek má barvu srsti červenou žíhanou, ostatní sourozenci jsou v červené barvě srsti.
  


5.6.2017 - obdržel jsem zprávu, že na Mezinárodní výstavě psů v Litoměřicích uspěla naše odchovankyně Isabela von Sbaritz, která zde ve třídě mladých získala ocenění V1, CAJC, BOJ, BOB. Tato fenka se také účastnila zkoušek vloh, kde získala I. cenu a také zkoušek norování, kde získala plných 84 bodů. Můj dík patří jejímu majiteli, panu Jiřímu Beránkovi (CHS z Habrového revíru), který tuto fenku rozvíjí a prezentuje.


4.6.2017 - taktéž se blíží termín králičího vrhu jezevčíků. Fenka Edelweiss von Sbaritz se také již slušně zakulacuje.
  


3.6.2017 - blíží se termín premiérového vrhu jezevčíků standardního rázu v naší chovatelské stanici. Fenka Beauty se již slušně zakulacuje.
 


20.5.2017 - obdržel jsem fotografie fenky Kirsten Dunst von Sbaritz, která vyrostla vedle své příbuzné Champagne von Sbaritz. Obě fenky žijí špičkový psí život v rodině své majitelky. 
 


15.5.2017 - byla potvrzena březost naší králiší fence Edelweiss von Sbaritz, která byla kryta žíhaným psem Sherlock Holmes Onyx Moravia. Pejsek je chovný v sousedním Slovensku a pochází z chovu mé ženy.


 
 


15.5.2017 - byla potvrzena březost naší standardní fence Beauty, která byla kryta červeným psem Preston z Dachu. Pejsek je chovný v sousedním Polsku. Má nejen zajímavý rodokmen, ale také splněny podmínky pro udělení tutulů C.I.B. a C.I.E. a šampionátů VDH a DTK.


  


8.5.2017 - jediná fenka z vrhu L, Lili Marleen von Sbaritz, by mohla v budoucnu posílit náš chov.
 


 8.5.2017 - stěňátka z vrhu L ve věku 6 týdnů. Více foto v záložce Vrh L.


1.5.2017 - stěňátka z vrhu L ve věku 5 týdnů. Více foto v záložce Vrh L.
 


17.4.2017 - stěňátka z vrhu L mají již 3 týdny a jejich matka na ně stále vytrvale dohlíží. Více foto v záložce Vrh L.
 


15.4.2017 - dnes na Mezinárodní výstavě v Praze uspěla naše odchovankyně Isabela von Sbaritz se svým majitelem Jiřím Beránkem (CHS z Habrového revíru). Fenka byla hodnocena ve třídě mladých jako V1, CAJC, BOJ.


10.4.2017 - štěňátka z vrhu L prozřela a dívají se již na svět. Více o vrhu L na samostatné záložce Vrh L.


9.4.2017 - cestovali jsme společně do slovenské vesničky Vištuk, kde jsme nechali krýt naši králičí fenku Edelweiss drobným trpasličím pejskem. Více info později.
 


8.4.2017 - cestovali jsme společně do polského města Poznaně, kde jsme nechali naši standardní fenku Beauty krýt červeným psem. Více info později.

 


 27.3.2017 - přivedla na svět trpasličí fenka Clementine von Sbaritz svůj již třetí vrh 5-ti zrdavých štěňat ve složení čtyř pejsků a jedné fenky. Jak bylo doposud v naší chovatelské stanici zvykem, porod proběhl i nyní přirozenou cestou bez komplikací.
 
 
 


5.3.2017 - aktualizace záložky rybářství.
 


1.3.2017 - obdržel jsem fotografie pejska Karl von Sbaritz. Pejsek již úspěšně přezubil a dělá svým majitelům radost. 
 


23.2.2017

 


17.2. 2017 - trpasličí fenka Clementine von Sbaritz si užívá své březosti, která ji byla dnes potvrzena.
 


 14.2. 2017 - obdržel jsem foto červené žíhané fenky Karen Blixen von Sbaritz, alias Koh, která žije v Nizozemí.

 


5.2. 2017 - také druhý den obě fenky uspěly na mezinárodní výstavě DUOCACIB, a sice Kirsten Dunst von Sbaritz ve třídě štěňat s oceněním VN1 a Champagne von Sbaritz ve třídě pracovní s oceněním V1, CAC.


Velká gratulace patří slečně Justince Tomanové, které se podařilo uspět v "junior handlingu". Justinka získala společně s fenkou Champagne 55 bodů z celkově 60 možných bodů.
 


 4.2.2017 - jsme navštívili mezinárodní výstavu psů DUOCACIB pořádanou v Brně. Chtěli jsme podpořit jako diváci několik našich mladých odchovanců. Žíhaný pejsek Ussurijský Tygr Onyx Moravia získal ve třídě dorostu ocenění VN1 a červená fenka Kirsten Dunst von Sbaritz získala ve třídě štěňat ocenění VN1
 

Uspěla i trpasličí fenka Champagne von Sbaritz, která ve třídě pracovní uspěla v konkurenci dalších dvou fen a získala ocenění V1, CAC. 
 


3.2.2017 - jsem přijal pozvání na poslední společný lov černé zvěře v lovecké sezoně 2016-2017.
 
Lov se vydařil, zvěř se nacházel v obou lečích a uloveno bylo celkem 20 kusů černé zvěře.
 
 


 28.1.2017 - dne 23.1. byla kryta trpasličí fenka Clementine von Sbaritz červeným trpasličím pejskem C.I.B. I-Yaromir Zimerbude, působícího v chovatelské stanici Gapro Bohemia. Jde již o třetí opakování předchozích úspěšných spojení obou rodičů.


24.1.2017 - obdržel jsem fotografie pejska Justy von Sbaritz. Tento pejsek plní plní ve své rodině funkci kamaráda a společníka. Tímto bych rád poděkoval Kubešovým za jejich vzornou péči o něj.
 


10.1.2017 - nové fotografie fenky Kirsten Dunst von Sbaritz která roste do krásy.

Kirsten žije společně se svojí příbuznou Champagne von Sbaritz.
 
 


7.1.2017 - Náš trpasličí odchovanec, Champagne von Sbaritz, se účastnila se svojí majitelkou také Hanácké národní výstavy v Brně. Champagne, alias Chanel, získala ve třídě pracovní ocenění V1, CAC.
 
Champagne tak splnila poslední podmínku pro udělení titulu "Český šampion".
 


7.1.2017 - zůčastnili jsme se s naší standardní fenkou Beauty Hanácké národní výstavy psů. Beauty získala ve třídě otevřené ocenění V1, CAC. Tímto oceněním splnila poslední podmínku pro udělení titulu "Český šampion".

 Rok 2016

Všem přátelům, kamarádům, příznivcům a majitelům našich odchovů přeji veselé Vánoce, hodně zdraví a štěstí a úspěchu v nadcházejícím roce 2017.


V průběhu podzimního rybolovu jsem si poranil vazy v koleně a díky tomuto zranění jsem musel vynechat několik společných lovů. Až teprve nyní jsem se odhodlal vyrazit na lov. Přijal jsem pozvání svého přítele, Martina Štefánika a účastnil se lovu na Slovensku. Lov v Karpatech má své kouzlo, leče zde jsou veliké a často z nich vybíhá vysoká. Nejinak tomu bylo i tentokrát, kdy vedle mne vyběhli 2 jeleni, velmi nadějný špičák a slabší šesterák.
 
Jak náš slovenský hostitel, tak můj osobní honec se v leči činili. Nálada byla výborná.
 
V obou lečích jsem lícil na lišku a měl ji již na dosah. Bohužel sousední lovci byli při střelbě rychlejší nej já, ovšem ani jeden z nich nakonec lišku netrefil.
 


Trpasličí pejsek Chartres von Sbaritz, alias Daro, je používán svým majitelem k výkonu práva myslivosti. Na jeho kontě se nachází 4 dohledané kusy zvěře vysoké a jeden kus zvěře černé.
 


Před nedávnem jsem obdržel několik fotografií pejska Karl von Sbaritz. Tento pejsek se zdárně vyvýjí a obývá zahradu svého majitele.

 


 20.11.2016 - společně se svými majiteli nás dnes navštívila fenka Jenny von Sbaritz. Z Jenny vyrostla králičí fenka, která se podobá svojí starší sestře Edelweiss. Tímto bych rád poděkoval Mičkovým za jejich péči o fenku.

 
 


V průběhu podzimu se nám společně s manželkou podařilo uchovnit naší standardní hladkosrstou fenku Beauty. Beauty je import z Chorvatska a je zároveň prvním chovným standardním hladkosrstým jezevčíkem v barvě srsti červená žíhaná, který je zapsán v Plemenné knize ČR. Její uchovnění se podařilo přesně po 10-ti letech od doby, kdy jsem uchovnil svého prvního standardního hlaďáka, psa Brok z Kosovské samoty.

 


Bohužel chov psů není jen o věcech příjemných. Koncem léta jsem byl nucen ukončit kvůli vážným zdravotním komplikacím trápení mé chovné fenky Agnetha Obsidian Bohemia.
Čest její památce!


13.11.2016 - aktulizace sekce rybářství
 


2.11.2016 - obdržel jsem potěšující informaci, že již i fenka Katharina von Sbaritz se seznamuje s pachem a tvarem černé zvěře. Tímto bych rád poděkoval panu Staňkovi za jeho péči o fenku.


2.11.2016 - v sobotu 29.10. se účastnila fenka Isabela von Sbaritz, alias Beli, společně se svým majitelem, panem Jiřím Beránkem (CHS z Habrového revíru), Mezinárodní výstavy psů v Praze a získala zde ve třídě mladých ocenění V1. Tato trpasličí fenka je svým majitelem dále rozvíjena při společných lovech.


30.10.2016 - v sobotu 29.10. se účastnila fenka Champagne von Sbaritz, alias Chanel, společně se svojí majitelkou Silvií Tomanovou, Mezinárodní výstavy psů v Praze a získala zde ve třídě pracovní ocenění V1, CAC, res.CACIB. Druhý den výstavy, v neděli 30.10., fenka získala ve třídě pracovní ocenění V1, CAC.
 


 19.10.2016 - obdržel jsem informace od majitelů našich odchovů.

Fenka Kirsten Dunst von Sbaritz v novém domově se svojí starší spolubydlící.


Fenka Karen Blixen von Sbaritz se svojí novou holandskou majitelkou.


Pejsek Karl von Sbaritz na podzimní procházce v zahradě nového majitele.


Fenka Isabela von Sbaritz se účastnila prvního společného lovu a projevuje výbornou hlasitost na stopě zvěře.
    
 


19.10.2016 - včera odešla do svého nového domova poslední fenka z vrhu K. Fenka bude dělat radost v rodině profesionálního myslivce.


18.10.2016 - v neděli 16.10. se účastnil můj kamarád ze Slovenska, Mgr. Martin Štefánik, se svým trpasličím pejskem Chartres von Sbaritz, alias Daro, "farbiarskych skúšok duričov". Pejsek zde uspěl v I. ceně, přičemž disciplíny stopa černé zvěře a chování u kusu předvedl obojí s výslednou známkou 4. Pejsek byl také rozhodčím pochválen za svoji excelentní práci na stopě a zejména za vytrvalé hlášení u zhaslého kusu zvěře. Tímto bych rád poděkoval Martinovi za jeho péči a lovecké vedení tohoto trpasličího pejska.

 
 


11.10.2016 - fenka Isabela von Sbaritz, alias Beli, se účastnila své první výstavy a získala na Mezinárodní výstavě psů v Českých Budějovicích ocenění V1, CAJC. Tímto bych rád poděkoval panu Jiřímu Beránkovi, majiteli CHS z Habrového revíru, za prezentaci této fenky.

 
 


9.10.2016 - dnes se mi podařilo v průběhu daňčí říje ulovit dobrého daňka. Daněk vytáhl z houštiny na říjiště a ulehl do svého hrabu. Následně začal ze svého říjiště odrážet špičáka. To byl ten správný čas k mé střelbě na 150 m. Ačkoliv se jednalo o ránu na zadní komoru, daněk stačil ještě odběhnout z nástřelu dalších asi 70 m. 

 
 


3.10.2016 - aktualizace fotogalerie vrhu K. Jak se později ukázalo, jedna z fenek má žíhané zbarvení srsti.


24.9.2016 - dnes odpoledne nás přijeli navštívit dva pejskové, bratři z různých vrhu a sice Erich a Joli von Sbaritz. Oba pejsci jsou ve špičkové kondici. Tímto bych rád poděkoval panu Ondrejkovi a jeho přítelkyni za jejich příkladnou péči o oba kluky.

 
 


 24.9.2016 - dnes dopoledne se účastnila Moravsko-slezské národní výstavy fenka Champagne von Sbaritz, alias Chanel. Fenka společně se svojí šikovnou majitelkou Silvií uspěla v mezitříde s výsledkem V2. Fenka se také následně účastnila bonitace, při níž obdržela bonitační kód 2a/H6L/5-HLT a splnila tak svoji poslední podmínku pro uchovnění.Na výstavě jsem mohl posoudit dalšího odchovance, fenku Jenny von Sbaritz, kterou přivedli její majitelé na zvykání prostředí. Tato králičí fenka úspěšně přezubila a má výbornou kvalitu srsti.


18.9.2016 - štěňátka z vrhu K se zdrárně vyvíjí a také ochutnala již první tuhou potravu. Jejich aktuální fotografie viz fotogalerie vrhu K.
 


16.9.2015 - aktualizace sekce rybářství.
 


6.9.2016 - aktualizace fotogalerie vrhu K.


4.9.2016 - Dnes složila barvářské zkoušky také trpasličí fenka Champagne von Sbaritz, alias Chanel, v I. ceně, barva se známkou 4. Tímto bych rád poděkoval milé přítelkyni, Silvii Tomanové za prezentaci této fenky.

 


4.9.2016 - Dnes složila naše standardní fenka Beauty barvářské zkoušky v I. ceně. Všechny disciplíny se známkami 4.

 
 


3.9.2016 - Dnes složil barvářské zkoušky na Slovensku i trpasličí pejsek Chartres von Sbaritz, alias Daro, ve II.ceně, barva se známkou 4. Tímto bych rád poděkoval milému příteli, Martinu  Štefánikovi za lovecké vedení pejska.


 


3.9.2016 - Dnes složila naše standardní fenka Beauty lesní zkoušky v I. ceně. Barva, nahánění, slídění i hlas se známkami 4.


 


29.8.2016 - aktualizace fotogalerie vrhu K.
 


28.8.2016 - dnes jsme se účastnili XV. Brněnské krajské výstavy psů, kde získala naše standardní fenka Beauty ocenění V1, Vítěz třídy, Krajský vítěz a BOG.

 
 


25.8.2016 - pejsek Justy von Sbaritz ve věku 5 měsíců.


 25.8.2016 - Champagne von Sbaritz, alias Chanel ve věku 15 měsíců s malou Lindou ve věku 12 měsíců.


24.8.2016 - Jenny von Sbaritz ve věku 5 měsíců

 


23.8.2016 - Moje veteránka C.I.B. Dragonlady Wassa Duo


21.8.2016 - Dnes přivedla na svět svá první štěňátka naše králičí fenka Edelweiss von Sbaritz. Štěňátka se narodila opět přirozenou cestou bez komplikací. Vrh se sestává z jednoho pejska a tří fenek. Celý vrh je v červené barvě srsti.


 19.8.2016 - Edelweiss von Sbaritz koncem své březosti.


6.8.2016 - Aktualizována sekce Rybářství


5.8.2016 - Isabela von Sbaritz při seznámení s ulovenou zvěří.


30.7.2016 - Champagne von Sbaritz, alias Chanel, získala na krajské výstavě v Brně Žebětíně ocenění V1, Vítěz třídy mladých.


 18.7.2016 - Králičí fence Edelweiss von Sbaritz byla potvrzena březost a pokud se vše podaří, narodí se v naší chovatelské stanici v druhé polovině srpna nový vrh.

 

Již v druhé polovině června jsme se vydali na cestu do vzdáleného Luxemburgu, kde jsme nechali krýt králičí fenku Edelweiss von Sbaritz trpasličím pejskem Triumphator z Mishkinogo Doma. Tento z Ruska importovaný pejsek je v majetku naší kamarádky Carole Pleimling, které tímto děkuji za umožnění krytí.

 


8.7.2016 - Isabela von Sbaritz s ostatními členy lovecké smečky svého majitele.


25.6.2016 - Dnes se mi podařilo ve velmi časných ranních hodinách ulovit srnce s trofejí vidláka. Čistá komorová rána při níž zůstal srnec ihned v ohni

 


18.6.2016 - Účastnili jsme se mezinárodní výstavy Intercanis v Brně. Naše standardní fenka Beauty získala ocenění V1, CAC, CACIB, BOS. Na výstavě byly předvedeny i dcery mé fenky Agnethy Obsidian Bohemia. Naše králičí fenka Edelweiss von Sbaritz získala ocenění V1 a fenka Champagne von Sbaritz ocenění V2.


31.5.2015 - Chovatelská stanice mé ženy "Onyx Moravia" nabízí k prodeji štěně trpasličího pejska v barvě červené žíhané. Více info zde.

 


30.5.2015 - Aktuální fotky našich fenek Beauty a Edelweiss.

 


9.5.2015 - Isabela von Sbaritz - nácvik výstavního postoje.


30.4.2016 - S naší fenkou Beauty jsem se účastnil zkoušek vloh, které se konaly v Kozlanech na Vyškovsku. Počasí nám přálo a narazili jsme i na zajíce. Fenka tak uspěla v I. ceně se známkami 4 z hlasitosti na stopě zvěře a nosu. Zázemí zkoušek bylo špičkové a opětovně jsem se mohl utvrdit v názoru, že kynologie na Vyškovsku je špičkově organizovaná.


 
25.4.2016 - Fenka Isabela von Sbaritz, alias Beli, zapadla do nové smečky a užívá si nových příležitostí.

 

 


10.4.2016 - Dnes jsme se s fenkou Beauty účastnili Zkoušky hlasitosti na stopě a chování po výstřelu, kterou pořádal Klub chovatelů jezevčíků ČR. Tyto zkoušky se konaly za chladného a deštivého počasí v dobře zazvěřené honitbě nedaleko města Olomouce. Beauty uspěla v II. ceně se známkou z hlasitosti za 3, čímž splnila poslední podmínku k chovnosti.

 


9.4.2016 - Aktualizace fotogalerie vrhu J - ve věku 3 týdnů


8.4.2016 - Pejsek Icarius von Sbaritz ve věku 3 měsíců

 


29.3.2016 - Štěňátka z vrhu J mají týden, aktuální fotodokumentace viz záložka vrhu J.


19.3.2016 - Dnes moje fenka Agnethka přivedla na svět přirozenou cestou svá poslední štěňátka. Jedná se o čistě červená trojčata ve složení dvou pejsků a jedné fenky. Štěňátka jsou zdravá a mají se čile k světu. Více info viz vrh J.

 


18.3.2016 - Štěňátka z vrhu I ve svých nových domovech.

 

 


5.3.2016 - pejsek Chartres von Sbaritz alias Daro je svým majitelem postupně připravován na nadcházející lovecko-kynologickou sezonu.

 


4. 3. 2015 - Štěňátka z vrhu I již odcházejí do nových domovů. Fenka Isabela von Sbaritz doplnila loveckou smečku svého nového majitele a začíná se pozvolna seznamovat s tvarem a pachem zvěře.

 


26.2.2106 - Aktualizace fotogalerie vrhu I


21.2.2016 - Navštívili jsme naše dobré přátele Hastíkovi a při této příležitosti jsme provedli prohlídku celého vrhu I. Všechna štěňátka dobře prosperují a zatím jim nic nechybí ani nepřebývá. Tímto bych rád poděkoval Ivet i Jarkovi za špičkovou péči nejen o štěňátka, ale i o fenku Clementine.

 

 


18.2.2016 - Dostal jsem zprávu od majitelů pejska Dolfi von Sbaritz, manželů Kaňkových. Pejsek slouží v rodině pana hajného nejen jako rodinný společník, ale i jako pomocník při výkonu práva myslivosti. Na jeho kontě je vynorované lišče či úspěšně dohledaný srnec.

 

 


16.2.2016 - dnes byla fence Agnetě potvrzena březost!


10.2.2016 - Všechna štěňátka z vrhu I jsou zadaná. Momentálně nemám žádné volné štěně.


7.2.2016 - Aktualizace fotogalerie nového vrhu I


6.2.2016 - Účastnili jsme se mezinárodní výstavy DUO CACIB v Brně. Naše standardní fenka Beauty získala ocenění V1, CAC a splnila podmínky k udělení titulu Junioršampion CZ a naše králičí fenka Edelweiss von Sbaritz získala ocenění V1.

 


24.1.2016 - Aktualizace fotogalerie nového vrhu I


16.1.2016 - Rozhodli jsme se účastnit lednové výstavy New Year Show na Slovensku v Nitře. Naše výprava byla tentokrát velmi úspěšná, neboť našim fenkám se dařilo. Naše standardní fenka Beauty získala ocenění V1, CAC a res.CACIB a naše králičí fenka Edelweiss von Sbaritz získala ocenění V1, CAC, CACIB a BOB. Obě naše fenky tak splnily poslední podmínku pro získání titulu Champion SK. Dařilo se i třetímu členu naší výpravy, Gabriele Fellingerové, jejíž trpasličí fenka Spice Girl Onyx Moravia získala ocenění V1, CAC, CACIB a BOS.

 


12.1.2016 - Jelikož je fenka Agnetha ve svém věku stále velmi temperamentní, čilá a těší se dobrému zdraví, rozhodl jsem se učinit výjimku a ještě jednou naposledy ji nechal krýt psem Pannoniadachs Enzo. Krytí proběhlo velmi rychle bez problémů.  

 


 

10.1.2016 - Aktualizace fotogalerie nového vrhu I


9.1.2016 - Zúčastnili jsme se s Beauty Hanácké národní výstavy psů v Brně s výsledkem V1, CAJC, BOJ.


8.1.2016 - Fenka Champagne, alias Chanel, se svojí dvounohou rodinou.


7.1.2016 - Dnes se trpasličí fence Clementine von Sbaritz narodil přirozenou cestou druhý vrh zdravých červených štěňat. Více informací o štěňátcích na stránce - Vrh I.

¨


5.1. 2016 - Clementine von Sbaritz v 57. dnu své druhé březosti.

 


ARCHIV