6.7.2024 - jsem předvedl králičího pejska Ch. Diengel's Guccio Gucci na barvářských zkouškách (BZ), které se mu podařilo složit v I. ceně. Pro práci na barvě panovalo velmi nepříznivé počasí, jakým je horko, sucho a větrno. Pejsek proto postupoval a vypracovával pobarvenou stopu velmi pomalu.
   

   

Ten den v pozdním odpoledni jsem předvedl králičího pejska Ch. Diengel's Guccio Gucci i na zkouškách norování nováčků (ZN). Pejsek zvládl zkoušku s vynikající hlasitostí, ochotou a vytrvalosti a s počtem bodů 81. Pouze při postupu umělou norou byl více rozvážný. Pejsek tím prokázal vlohu pro práci pod zemí a jeho výkon na umělé noře mne velmi potěšil, neboť výcvik byl velmi krátký. 
   


22.6.2024 - u příležitosti výročí naší svatby jsme importovali trpasličí štěně, pejska Diamonds Rocky Giraites Unija, který pochází z Litvy. Pejsek je synem trpasličího psa s dokonalým exteriérem a úspěšného multišampiona Kurzebeine Ms Von The Return Of The Diamond, který sám pochází až z daleké Koreje. Pevně doufáme, že pejsek jednou posílí náš chov a upevní kladné exteriérové rysy.
   


22.6.2024 - jsme se účastnili mezinárodní výstavy v polském městě Krakow.
Králičí pejsek Ch. Diengels Guccio Gucci zde získal ve třídě šampionů ocenění V1, CWC, CACIB, BOB.
Králičí fenka Ch. Vindobona von Sbaritz zde získala ve třídě pracovní ocenění V1, CWC, res.CACIB.
Trpasličí fenka Ch. Etoile du Soir Onyx Moravia zde získala v třídě šampionů ocenění V1, CC.


25.5.2024 - vystavila moje žena našeho králičího pejska Diengels's Guccio Gucci na mezinárodní výstavě v Litoměřicích. Pejsek zde získal ocenění V1, CAC, CACIB, BOS.  Pejsek splnil poslední podmínku pro získání titulu Český šampion.


Na přelomu května a červa 2024 jsem předvedl na zkouškách z výkonu svoji králičí fenku C.I.B. Originelle Prinzess von Sbaritz. Zkoušky vyhledání a vyhnání zvěře z houštin (ZVVZ) složila fenka v II. ceně.
   

Jelikož tato králičí fenka vykazuje hlasitost na stopě zvěře, chtěl jsem ji ní mít oficiálně přiznanou a vyzkoušenou. Proto jsme se spolu účastnili i Zkoušek vloh (ZV). Fenka prokázala na stopě zajíce vynikající hlasitost a zkoušky složila v I. ceně. 
   


28.4.2024 - naše štěňátka z vrhu králičích jezevčíků již prozřela a také se slibně vyvíjí.
Více informací o vrhu je možno nalézt na samostatné stránce Vrh Z.


28.4.2024 - naše štěňátka z vrhu standardních jezevčíků již prozřela a slibně se vyvíjí.
Více informací o vrhu je možno nalézt na samostatné stránce Vrh A2.


18.4.2024 - vrhla naše trpasličí fenka Lili Marleen von Sbaritz nádherný vrh sestávající ze 4 červených fenek.
Více informací o vrhu je možno nalézt na samostatné stránce Vrh B2.


 12.4.2024 - vrhla naše standardní fenka Ch. Theresia Maria von Sbaritz krásný jarní vrh ve složení dvou pejsků a dvou fenek.
Jak štěňátka tak jejich máme se mají čile k světu.
  


10.4.2024 - vrhla naše králičí fenka Ch. Vindobona von Sbaritz svůj první vrh ve složení dvou pejsků a jedné fenky.
Štěňátka i jejich máma se mají čile k světu.
  


18.3.2024 - všechny naše mladé fenky začaly hárat téměř ve stejnou dobu a tak se stalo, že čekáme vrhy všech velikostních rázů.

Vrh trpasličích jezevčíků po červeném žíhaném Ch. Charmant Chasseur Onyx Moravia a červené Lili Marleen von Sbaritz. Oba rodiče temperamentní s vyrovnanými povahami. Otec veden lovecky a využíván při výkonu práva myslivosti.


Vrh králičích jezevčíků po červeném Světovém vítězi, C.I.E. Norden Liht Amorous Affection a červené Ch. Vindobona von Sbaritz. Matka vedena lovecky a využívána příležitostně při výkonu práva myslivosti, hlasitá na stopě. Oba rodiče typičtí králičí jezevčíci.


Vrh standardních jezevčíků po červeném C.I.B., C.I.E., Ch. Kuky Magic Seven a červené žíhané Ch. Theresia Maria von Sbaritz. Matka vedena lovecky a využívána při výkonu práva myslivosti. Oba rodiče správné velikosti.


26.2.2024 - standardní fenka Maria Theresia von Sbaritz narazila v hustém mlází na velkého samce jezevce lesního. K standardní fence se brzy připojili fenky Vindobona von Sbaritz, Originelle Princess von Sbaritz a Etoile du Soir Onyx Moravia. Fenky jezevce stavěly, doléhaly na něj a prokázaly ostrost na škodnou a velkou vytrvalost. Jelikož se jednalo o honitbu s chovem koroptve polní, mohl jsem jezevce ulovit.
  


27.1.2024 - jsem se účastnili prvního dne mezinárodní výstavy psů DUO CACIB v Brně. Králičí fenka Vindobona von Sbaritz zde uspěla s hodnocením V1, CAC, CACIB, BOS. Fenka tak splnila poslední podmínku pro titul Český šampion. Králičí pejsek Guccio Gucci Diengel's zde uspěl s hodnocením V1, CAC, res.CACIB. Pejsek se účastnil výstavy i druhý den, kdy získal opětovně hodnocení V1, CAC, res.CACIB.
  


14.1.2024 - v lednu jsem se účastnil naháňky na zvěř černou. Hlasité a prostorné slídění v leči předvedla opět standardní fenka Theresia Maria von Sbaritz
  


28.12.2023 - koncem roku jsem se účastnil velmi zdařilé naháňky na zvěř černou. Pomocníkem při lovu mi byla hlavně standardní fenka Theresia Maria von Sbaritz.
  


26.12.2023 - v poslední době jsem obdržel fotografie některých našich králičích odchovů.
Především červená králičí fenka Yvanna von Sbaritz již sbírá svá první výstavní ocenění ve Finsku.
  

  

  


09.12.2023 - letošní výstavní sezonu jsme zakončili naší účastí na mezinárodní výstavě psů v Praze.
Náš králičí pejsek Diengel's Guccio Gucci získal ocenění V1, CAC, CACIB, BOB.
  


02.12.2023 - jsem se účastnil naháňky na divočáky. Nezvykle vysoká sněhová pokrývka eliminovala možnost použití jezevčíků při lovu.
  

  


22.10.2023 - jsem se s králičí fenkou Vindobona von Sbaritz účastnil Barvářských zkoušek, pořádaných okresním mysliveckým spolkem Prostějov. Fenka nezaváhala a vypracovala pobarvenou stopu bez jediného zaváhání a to v náročném terénu. Prokázala chuť nalézt zhaslou zvěř  a uspěla v I. ceně.
   


23.09.2023 - jsem se s králičí fenkou Vindobona von Sbaritz účastnil Lesních zkoušek, pořádaných okresním mysliveckým spolkem Zlín. Fenka prokázala v průběhu zkoušek svoji chuť slídit po zvěři a nahánět zvěř, perfektní hlasitost na stopě zvěře a také práci na barvě.  Díky malému zaváhání při odložení za deště uspěla v II. ceně i přes celkový vysoký počet získaných bodů. Složení těchto zkoušek králičí fenkou mne potěšilo, neboť lesní zkoušky jsou dlouhé a různorodé a hodně o zkoušeném psu prozradí.  Fenka skončila na 3-tím místě ze všech startujících psů.
  


09.09.2023 - na dnešní mezinárodní výstavě psů Floracanis v Olomouci uspěla naše králičí fenka Vindobona von Sbaritz s oceněním V1, CAC, CACIB, BOB. Fenka uspěla ve velké konkurenci kvalitních jedinců, z čehož mám velkou radost. Jako druhá nejlepší králičí fena dnešního dne byla její starší sestra Ulrike von Sbaritz, hodnocená V1, CAC, res,CACIB.
  


26.08.2023 - jsme se účastnili s našim králičím psem Diengel's Guccio Gucci Speciální výstavy jezevčíků v Jaroměřicích. Pejsek uspěl ve velké konkurenci s hodnocením V1, CAC, CC, Vítěz speciální výstavy, BOB. Pejsek také splnil poslední podmínku chovnosti.


Na výstavě  uspěl i náš odchov, králičí fenka Ulrike von Sbaritz, která obdržela hodnocení V1, CAC, CC, Vítěz speciální výstavy, BOS. Tímto bych rád poděkoval Karle Vašinové za prezentaci této krásné fenky.


20.08.2023 - jsme se účastnili našimi králičími jezevčíky mezinárodní výstavy psů Duodanube, pořádané na Slovensku v Bratislavě. Náš pejsek Diengel's Guccio Gucci uspěl ve velké konkurenci s hodnocením V1, CAC, CACIB, BOB. Neztratila se ani naše králičí fenka Vindobona von Sbaritz s hodnocením V1, CAC, res.CACIB. 


19.08.2023 - jsem se účastnil s králičí fenkou Vindobona von Sbaritz zkoušek vyhledání a vyhánění zvěře z houštin. Fenka uspěla v I. ceně s hodnocením známkou 4 ze všech disciplín. Tento den byl velmi horký a 4 z 10-ti startujících psů zkoušky nedokončili. Pouze dva startující měli známku 4 z hlavní disciplíny, vyhánění zvěře z houštin, přičemž jedním z nich byla Vindobona. Tohoto výkonu si velmi cením.
     


29.07.2023 - jsme se účastnili Oblastní klubové výstavy jezevčíků v Bordovicích. Nás králičí pes Dingel's Guccio Gucci získal V1, CC, Vítěz třídy, Oblastní vítěz. Naše králičí fenka Vindobona von Sbaritz uspěla s hodnocením V1, CC, Vítěz třídy. Oba králičí jezevčíci se následně účastnili bonitace. Gucci obdržel bonitační kód 0a/AL/5-HLK 3,80 kg, OH 32 cm a stal se kandidátem chovu. Vindobona obdržela kód 0a/LR/5-HLK 3,40 kg, OH 30 cm a splnila poslední podmínku chovnosti.
  


15.07.2023 - jsme se účastnili Národní výstavy psů v Mladé Boleslavy. Nás králičí pes Dingel's Guccio Gucci získal V1, CAC, BOS a naše králičí fenka Vindobona von Sbaritz uspěla v mezitřídě s hodnocením V1, CAC, BOB.  Vzhledem k úmornému vedru jsme na odpolední soutěže nečekali.


15.07.2023 - štěňátka z vrhu Y se vydávají do svých nových domovů.
 


 02.07.2023 - štěňátka z vrhu Y oslavila 5 týdnů a dobře prospívají.
   


01.07.2023 - již koncem května se králičí fence C.I.B. Originelle Prinzess von Sbaritz a králičímu pejskovi C.I.E. Amorous Affection Norden Liht narodilo 5 štěňátek. Více informací viz samostatná stránka "Vrh Y". Všechna štěňátka byla již před svým narozením zadaná.
   


23.05.2023 - trpasličí fenka z vrhu X hledá stále svůj nový domov. Více o vrhu viz "Vrh X".
   


14.05.2023 - jsem se účastnil se králičí fenkou Vindobona von Sbaritz zkoušek vloh v Tečovicích, které pořádal OMS Zlín.
Fenka předvedla všechny svoje vlohy, především prostorné slídění s chutí nalézt zvěř a také svoji výbornou hlasitost na stopě zvěře. Fenka nakonec uspěla v I. ceně se 184 body a stala se vítězem zkoušek.

 


29.04.2023 - koncem května očekáváme vrh králičích jezevčíků v červené barvě srsti.
Rodiči by se měli stát králičí červená fenka C.I.B. Originelle Prinzess von Sbaritz a králičí červený pejsek C.I.E. Norden Liht Amorous Affection.


20.04.2023 - se narodila fence Lilli Marleen von Sbaritz 3 štěňátka, fenky. Více informací na samostatné stránce "Vrh X".


08.04.2023 - na Národní výstavě psů Špilberka v Brně jsme vystavili naše jezevčíky. Králičí pejsek Dingel's Guccio Gucci uspěl ve třídě mladých a získal ocenění V1, CAJC, BOS. Králičí fenka Vindobona von Sbaritz uspěla ve třídě mladých a získala ocenění V1, CAJC, BOJ, BOB a v závěrečných soutěžích získala neskutečné ocenění BOG I.
 

 


07.04.2023 - v druhé polovině dubna očekáváme vrh trpasličích jezevčíků v červené barvě srsti.
Rodiči by se měli stát trpasličí červená fenka Lili Marleen von Sbaritz a trpasličí červený pejsek Ch. Minidogland Tornado.


25.2.2023 - našemu králičímu pejskovi Norden Liht Amorous Affection byl přiznán prestižní titul C.I.E., neboli mezinárodní výstavní šampión.


25.2.2023 - štěňátka z vrhu W mají již 6 týdnů, více fotografií na samostatné stránce Vrh-W.
  


11.2.2023 - štěňátka z vrhu W mají již 4 týdny, více foto na samostatné stránce Vrh-W.


9.2.2023 - Máme stále volného velmi nadějného pejska v raritní žíhané barvě srsti,  po úspěšných rodičích.
Více informací naleznete na samostatné stránce Vrh W.  
  
  


29.01.2023 - jsme se účastnili druhého dne Mezinárodní výstavy psů DUO CACIB v Brně. Náš mladý králičí pes Dingel's Guccio Gucci zde získal ocenění V1, CAJC, BOJ, J-CACIB, BOB a v závěrečných soutěžích V.BOG. Naše mladá králičí fenka Vindobona von Sbaritz získala ve třídě mladých ve velké konkurenci 4 fen opět ocenění V2. .
 28
.01.2023 - jsme se účastnili Mezinárodní výstavy psů DUO CACIB v Brně. Náš mladý králičí pes Dingel's Guccio Gucci zde získal ocenění V1, CAJC, BOJ, J-CACIB, BOB. Tímto oceněním pejsek započal svoji výstavní karieru. Naše mladá králičí fenka Vindobona von Sbaritz získala ve třídě mladých ve velké konkurenci 4 fen ocenění V2. .
Naše trpasličí fenka Étoile du Soir Onyx Moravia zde získala ocenění V1, CAC.
 


15.01.2022 - k dispozici je standardní hladkosrstá fenka v barvě červené a standardní hladkosrstý pejsek v raritní žíhané barvě srsti.
Více informací o vrhu viz samostatná záložka
Vrh W.


10.01.2023 - přivedla přirozenou cestou na svět svůj první vrh standardní fenka Theresia Maria von Sbaritz. Jedná se o 1 pejska a 3 fenky. Jedna z fenek má barvu srsti červenou, ostatní štěňátka jsou žíhaná. Některá štěňátka jsou stále ještě volná!
  


07.01.2023 - kynologický rok 2023 jsem započali účastí na Národní výstavě v Brně, kde králičí fenka Vindobona von Sbaritz získala ve třídě mladých v konkurenci 4 fen ocenění V1.
  

Na výstavě byla předvedena i fenka trpasličí
Étoile du Soire Onyx Moravia, která získala ve třídě pracovní ocenění V1, CAC.
Fenka tímto ziskem splnila podmínky pro zisk titulu Champion CZ.


18.12.2022 - v první části ledna očekávám nový vrh jezevčíků hladkosrstých standardních ze zajímavého spojení.
Štěňátka by mohla být úspěšná jak výstavně, tak by mohla vykazovat velmi slušné pracovní vlohy.


26.11.2022 - jsme se účastnili druhý den Mezinárodní výstavy psů Winter Danube v Bratislavě. Náš králičí pejsek Norden Liht Amorous Affection zde získal ocenění V1, CAC, CACIB, BOB. Tímto ziskem jsme důstojně ukončili výstavní kynologickou sezonu 2022.
Naše trpasličí fenka Étoile du Soir Onyx Moravia získala ocenění V1, CAC.
  


25.11.2022 - jsme se účastnili Mezinárodní výstavy psů Winter Danube v Bratislavě. Náš králičí pes Norden Liht Amorous Affection zde získal ocenění V1, CAC, CACIB, BOS. Tímto oceněním splnil pejsek poslední podmínku pro zisk prestižního titulu C.I.E. (Mezinárodní výstavní šampion).
Naše trpasličí fenka Étoile du Soir Onyx Moravia zde získala ocenění V1, CAC, ResCACIB.


24.11.2022 - v letošním roce byla na několika výstavách předvedena králičí černo-pálená fenka Ulrike von Sbaritz. Tato fenka je dcerou naší C.I.B. Originelle Prinzess von Sbaritz a je ve vlastnictví chovatelské stanice Wassa Duo.  Ulrike získala 29.10.2022 na Mezinárodní výstavě v Bratislavě ocenění V1, CAC, CACIB, BOB. Tímto bych chtěl poděkovat Káje Vašinové za prezentaci této fenky a příkladnou péči o ní.


28.10.2022 - jak pejsek, tak fenka se vyvíjí velmi slibně, oba mají kompletní chrup a nůžkový skus.
   


28.10.2022 - jsme se účastnili Oblastní klubové výstavy v Kelči. Svojí výstavní premiéru zde měli naši králičí dorostenci, pejsek Dingel's Guccio Gucci a fenka Vindobona von Sbaritz. Oba dva získali ve třídě dorostu ocenění Velmi nadějná 1.
   

Dorostence jsme přihlásili do soutěže o nejlepší pár, kde se ve velmi těžké konkurenci všech přítomných plemen na výstavě umístili na III. místě. Následně oba dorostenci nastoupili do soutěže o nejkrásnější dorost výstavy, kde neskutečně uspěla fenka
Vindobona von Sbaritz a umístila se na II. místě.
   


4.9.2022 - jsme se účastnili barvářských zkoušek, pořádaných OMS Vyškov. Obě naše startující fenky, standardní Theresia Maria von Sbaritz a trpasličí Étoile du Soir Onyx Moravia, získaly I. cenu a to i přes značnou nepřízeň počasí. Z 12-ti startujících psů, pouze 4 získali I. cenu.
  
 


3.9.2022 - jsme se účastnili lesních zkoušek, pořádaných OMS Vyškov. Obě naše startující fenky, standardní Theresia Maria von Sbaritz a trpasličí Étoile du Soir Onyx Moravia, získaly I. cenu a známku 4 ze všech disciplín. Cením si především špičkové hlasitosti na stopě zvěře, nosu a výkonu při nahánění z houštin a slídění.
  
 


31.8.2022 - jsme importovali z Itálie mladého 4 měsíčního červeného trpasličího/králičího pejska po zajímavých rodičích. Jeho jméno je Diengel's Guccio Gucci.
Otce tohoto pejska jsme měli tu možnost obdivovat na Světové výstavě psů v Brně, kde získal titul Světový vítěz.
  
 


20.8.2022 - jsme se účastnili Klubové výstavy jezevčíků v Malackách na Slovensku. Náš červený králičí pejsek Norden Liht Amorous Affection získal ocenění V1, CAC, CC, Klubový vítěz, BOS. Trpasličí fenka mé ženy, Étoile du Soir Onyx Moravia, zde získala ocenění V1, CAC, CC a III.BIS třídy pracovní.
  

Svoji výstavní premiéru si na Slovensku užila naše dcera Tonička.
 

   


27.7.2022 - nová naděje mého chovu, červená králičí fenka Vindobona von Sbaritz, se zatím zdárně vyvíjí.
  


11.6.2022 - jsme se zúčastnili prestižní a skvěle zorganizované Světové výstavy jezevčíků WUT na Konopišti.
 
Náš králičí pejsek
Norden Liht Amorous Affection získal ocenění V1, CAC, CC, Světový vítěz WUT 2021, BOB.
 
  
Ani naše odchovy se neztratily, králičí Ulrike von Sbaritz získala ocenění V1, CAC.

   


21.5.2022 – Se účastnila Mezinárodní výstavy psů v Litoměřicích moje žena a vystavila zde svoji trpasličí fenku Étoile du Soir Onyx Moravia, která zahájila svoji výstavní kariéru ve třídě mladých neuvěřitelným úspěchem, kdy získala ocenění V1, CAJC, BOJ, BOB a IV.BIG Vystaven byl i náš králičí pejsek Norden Liht Amorous Affection, který získal ocenění V1, CAC, CACIB, BOB.

  


11.5.2022 - Dnes oslavila naše králičí štěňátka z vrhu V svých 7 týdnů (otec: Rudics Baron Almas Dezsö, matka: Originelle Prinzess von Sbaritz). Více foto na stránce vrhu V.

  


8.5. 2022 – Jsme se účastnili perfektně zorganizované a připravené klubové výstavy v Plzenci. Náš králičí pejsek Norden Liht Amorous Affection získal ocenění V1, Vítěz třídy, CC, Oblastní vítěz. Pejsek se účastnil bonitace a stal se kandidátem chovu s bonitačním kódem 1b/LR/5-HLK 28cm, 3,70kg

Naše standardní fenka Theresia Maria von Sbaritz získala ocenění V1, Vítěz třídy, CC. Fenka se účastnila bonitace a stala se kandidátem chovu s bonitačním kódem 1as/AMP1/5-HLS 41cm, 7,80kg.

  


18.4.2022 - naše štěňátka z jarního vrhu prospívají a rostou do krásy - více informací na stránce "Vrh V".
  


14.4.2022 - naše standardní fenka Theresia Maria von Sbaritz se stala oficiálně Českým šampionem.
 


2.04.2022 - na mezinárodní výstavě v Českých Budějovicích byla vystavena i naše standardní fenka Theresia Maria von Sbaritz a ve třídě pracovní získala ocenění V1, CAC. Fenka tak splnila poslední podmínku pro udělení titulu Český šampion a tím i zakončila svoji výstavní kariéru.


2.04.2022 - se účastnil mezinárodní výstavy v Českých Budějovicích náš nový importovaný pes králičí
Norden Liht Amorous Affection. Pejsek byl vystaven v otevřené třídě a získal špičkové ohodnocení V1, CAC, CACIB, BOB. Pejsek tímto ziskem potvrdil svůj špičkový exteriér.
 


23.03.2022 - se naší fence C.I.B. Originelle Prinzess von Sbaritz  narodil vrh snů! Ve vrhu se nachází 3 fenky a 2 pejsci. 2 fenky jsou v barvě černá s pálením a jedna fenka červená. Oba pejsci jsou červení.
  


20.03.2022 - obdržela naše králičí fenka Originelle Prinzess von Sbaritz prestižní titul C.I.B. Tento titul vysoce cením a osobně jej považuji u psa za nejvyšší možné ocenění jeho kvalit, neboť jeho zisk je podmíněn ziskem 3× CACIB ze dvou různých zemí, přičemž první a poslední ocenění CACIB musí být uděleno minimálně 1 rok od sebe a navíc musí pes úspěšně absolvovat zkoušku z výkonu, na které se zadává CACT.  


23.01.2022 - jsme nechali krýt naši králičí fenku Originelle Prinzess von Sbaritz v Rakousku drobnějším trpasličím pejskem Rudics Baron Almas Deszö.


30.01.2022 -  začátkem roku 2022 jsme se rozhodli, že obohatíme český chov hladkosrstých králičích jezevčíků o novou krev. Snili jsme o pejskovi, který bude svojí velikostí opravdovým, typickým králíkem a nikoliv "vyhublým trpaslíkem, vydávaným za králíka" a který bude zcela nepříbuzným na naší i okolní středoevropskou populaci. Proto jsme oslovili věhlasnou ruskou chovatelku Irinu Yakovlevu z Moskvy, majitelku chovatelské stanice Norden Liht.  Králičí jezevčíky z tohoto chovu považujeme za současnou světovou špičku, vyznačující se především vynikající, velmi prostornou mechanikou svého pohybu (tolik rozdílnou od většiny jedinců ze střední Evropy), rovnou hřbetní linií a lehce ubíhající spodní linií.

A proto jsme importovali 2-letého, 3,5 kg vážícího, plnochrupého pejska Norden Liht Amorous Affection. Tento červený pejsek se ve své vlasti již objevil na několika výstavách a je juniorským šampiónem Ruska, RKF, klubu a majitelem ocenění CACIB.

   

   


 25.12.2021 -  závěrem roku jsem se účastnil společně se psy několika naháněk. Pro fenku Theresia Maria von Sbaritz to byla premiéra a fenka se poprvé dostala do kontaktu s černou  zvěří a mohla se seznámit s pachem a tvarem této zvěře.
   
Také jsem měl možnost se účastnit několika zdařilých akcí s vynikajícím kamarádem, Jirkou Beránkem, který je majitelem trpasličího chovu "z Habrového revíru". 
   

Naše standardní fenky si naháňky velmi užily. 
   

   


27.8.2021 -  získala naše králičí fenka Originelle Prinzess von Sbaritz na mezinárodní výstavě Nord Bohemia Canis ve třídě šampionů ocenění V1, CAC, CACIB, BOB. Princezna tímto úspěchem důstojně zakončila svoji výstavní kariéru.
Svoji výstavné premiéru zde měla standardní fenka Theresia Maria von Sbaritz a v mezitřídě získala hodnocení V2.


15.8.2021 -  naše králičí fenka Originelle Prinzess von Sbaritz uspěla i druhý den na mezinárodní výstavě DUO CACIB a získala ve třídě šampionů ocenění V1, CAC, CACIB, BOB.


14.8.2021 - získala první den na mezinárodní výstavě DUO CACIB naše králičí fenka Originelle Prinzess von Sbaritz ve třídě šampionů ocenění V1, CAC, CACIB, BOB. Králičí ráz by ten den obsazen i silnou konkurencí, proto si tohoto vítězství velmi ceníme.


Fenka tímto oceněním splnila poslední podmínku pro zisk prestižního titulu interšampion, neboli C.I.B.
Tohoto titulu si osobně velmi vysoce cením, neboť je spojen se ziskem minimálně dvou ocenění CACIB ve dvou zemích ne dříve, než 1 rok po sobě, a také absolvováním zkoušky z výkonu, kde je udělován titul CACT. Jen nemnoho jedinců jej proto docílí.


7.8.2021 - jsem se účastnil se standardní fenkou Theresia Maria von Sbaritz zkoušek vyhledání a vyhánění zvěře z houštin, pořádaných Okresním mysliveckým spolkem Hodonín v honitbě Litner Bzenec. Ačkoliv fenka vždy v lese projevuje velké nadšení z práce v lese, měl jsem jisté obavy, neboť lépe slídí pod flintou, než nahání z houštin a venku bylo ten den velmi pěkné počasí. Přesto fenka pracovala výborně a skončila na II. místě ze všech startujících psů.
  

  


26.6.2021 - jsem se účastnil se standardní fenkou Theresia Maria von Sbaritz zkoušek bezkontaktního norování v Drahanovicích pod patronací Okresního mysliveckého spolku Olomouc. Již v průběhu nácviku v Rovečném projevovala fenka výborné vlohy. Nakonec uspěla s plným počtem 84 bodů a rychlostí  10 sekund na II. místě ze všech startujících psů.
  

  


26.6.2021 - získala na mezinárodní výstavě Intercanis naše králičí fenka Originelle Prinzess von Sbaritz ve třídě šampionů ocenění V1, CAC, res.CACIB.


Na této výstavě byla již poprvé vystavena také její dcera Ulrike von Sbaritz ve třídě dorostu a získala ocenění velmi nadějná 1.
  


28.5.2021 - dnes jsem se účastnil s naší standardní fenkou Theresia Maria von Sbaritz zkoušek vloh, které pořádal Okresní myslivecký spolek Třebíč ve Slavici.
  

Naše mladá standardní žíhaná fenka prokázala vynikající vlohy, především hlasitost na stopě zvěře a kvalitu svého nosu na stopě zvěře a stopě vůdce a uspěla v I. ceně s 184 body.


10.03.2021 - několik fotografií štěňátek z vrhu U v jejich nových domovech.
  


 


17.02.2021 - obdrželi jsme fotky mladého pejska, červeného standardního Trip von Sbaritz. Tímto děkuji majitelům za příkladnou péči o pejska.
  


15.02.2021 - štěňátka z vrhu U začínají pomalu odcházet do nových domovů. Více fotografií viz samostatná stránka "Vrh U".


09.02.2021 - obdrželi jsme fotky mladé psí dámy, červené standardní jezevčice Tess von Sbaritz. Tímto děkuji majitelům za příkladnou péči o mladou fenku.
  


04.02.2021 - štěňátka z vrhu U mají za sebou pátý týden svého života a začínají se podobat jezevčíkům. Více fotografií viz samostatná stránka "Vrh U".


17.01.2021 - štěňátka z vrhu U mají za sebou třetí týden svého života a ochutnala první pevnou stravu. Více fotografií viz samostatná stránka "Vrh U".


10.01.2021 - štěňátka z vrhu U mají za sebou druhý týden svého života a otevřela oči. Více fotografií viz samostatná stránka "Vrh U".


02.01.2021 - štěňátka z vrhu U mají za sebou první týden svého života a všechna zdárně prospívají. Více informací a fotografií viz samostatná stránka "Vrh U".


29.12.2020 - v nedávné době jsme obdržel několik pozdravů od našich odchovanců. Od standardního žíhaného pejska Tony von Sbaritz ze Slovenska a jeho červené sestry Tiffany von Sbaritz z Prahy.
  

Ze Slovenska přišel také pozdrav od trpasličího pejska Chartres von Sbaritz alias Daro. Tento pejsek je svým pánem aktivně využíván při výkonu práva myslivosti.


26.12.2020 - dnes naše králičí fenka Originelle Prinzess von Sbaritz vrhla přirozenou cestou svůj první vrh. Ve vrhu se nachází 5 štěňat ve složení 4 pejsků a 1 fenky. Dva pejsci mají červenou barvu srsti, dva pejsci mají barvu srsti černou s pálením a fenka je také černá s pálením. Všechna štěňátka se mají čile k světu.


23.11.2020 - dnes byla naší králičí fence Originelle Prinzess von Sbaritz potvrzena březost. Otcem budoucího vrhu je typický králičí pejsek Petar Pan od Beljina (OH 30 cm, hmotnost 3,50 kg), kterého jsme vybrali z důvodu snahy udržet genetickou variabilitu populace hladkosrstých králičích jezevčíků přílivem nové krve ze zahraničí a také proto, že neradi kopírujeme chovatelské plány a nápady jiných. 


17.11.2020 - dnes, při tréninku slídění a nahánění z houštin, začala naše 6-ti měsíční standardní fenka Theresia Maria von Sbaritz hlásit čerstvou stopu zvěře.

 


 16.11.2020 - naše standardní žíhaná fenka Theresia Maria von Sbaritz oslavila 6 měsíců a úspěšně přezubila.

 


27.08.2020 - standardní žíhaná fenka Theresia Maria von Sbaritz by mohla v budoucnu posílit náš chov.


15.08.2020 - v polovině měsíce oslavili naši odchovanci z Vrhu T 3 měsíce věku. Všichni rostou do krásy a dělají svým majitelům radost.
 


19.07.2020 - dnes se mi podařilo se svojí králičí fenkou Originelle Prinzess von Sbaritz úspěšně dokončit Soutěž v práci na králíka pořádanou Klubem chovatelů jezevčíků ČR.
První nácviky jsme podnikli již na jaře tohoto roku. Bohužel dněšní práce v silném a vytrvalém děšti si vyžádala svoji daň a známka 2 z chování ke zvěři nás posunula do III. ceny.
  


16.07.2020 - aktuální fotografie fenek z vrhu T, více viz stránka Vrh T.
   


13.07.2020 - pejskové z vrhu T jsou již v nových domovech.
  


10.07.2020 - stěňátka standardních jezevčíků z vrhu T ve věku 8-mi týdnů rostou do krásy, více viz stránka Vrh T.


 


25.05.2020 - stěňátka standardních jezevčíků z vrhu T se mají čile k světu a dobře prospívají. Více informací o vrhu viz stránka Vrh T.
Všechna štěňátka jsou již rezervována!


15.05.2020 - naše standardní jezevčice Beauty přivedla na svět přirozenou cestou jarní vrh 5-ti štěňátek, ve složení 2 pejsků a 3 fenek. 1 pejsek a 1 fenka jsou v barvě srsti červené žíhané a 1 pejsek a 2 fenky jsou v barvě srsti čerevné. Některá štěňátka jsou stále k mání!

  


09.05.2020 - naše standardní jezevčice Beauty očekává svůj třetí vrh. Jedná se o opakování předchozího spojení s pejskem Talismann von Rehsprung
  


 08.05.2020 - opožděně jsem si dozvěděl, že náš odchovanec, fenka Panthera Tigris von Sbaritz, získala titul "Český Junior Šampion". Rád bych tímto poděkoval majitelce, Radovaně Dufkové, za příkladnou prezentaci fenky.
  

 


02.02.2020 - jsme se účastnili druhého dne Mezinárodní výstavy DUO CACIB v Brně. Naše králičí fenka Originelle Prinzess von Sbaritz zde získala hodnocení V1, CAC, res.CACIB. Prinzess splnila poslední podmínku a získala titul Šampion ČR.


Ve třídě šampionů zde uspěla i králičí fenka Ch. Kirsten Dunst von Sbaritz a získala ocenění V1, CAC.  Kirsten uspěla se svojí mladou vůdkyní Justinkou Tomanovou v juniorhandlingu ve starší věkové kategorii na krásném II místě ze všech psů.
 


01.02.2020 - jsme se účastnili prvního dne Mezinárodní výstavy DUO CACIB v Brně. Náš trpasličí pejsek Ch. Minidogland Tornado zde uspěl ve třídě pracovní s výsledkem V1, CAC.
  

Ve třídě šampionů uspěla i králičí fenka Ch. Kirsten Dunst von Sbaritz s výsledkem V1, CAC. Tímto Kirsten splnila poslední podmínku a získala titul Český grand šampion.
   

Já sám jsem vystavil ve třídě otevření trpasličího pejska, odchov ze spřátelené chovatelské stanice Teriel, s výsledkem V1, CAC.
  


11.01.2020 - jsme se účastnili Národní výstavy v Brně. Náš trpasličí pejsek Minidogland Tornado zde uspěl ve třídě pracovní s výsledkem V1, CAC. Tímto úspěchem splnil poslední podmínku a stal se Šampionem ČR.

Tento trpasličí pejsek, nepříbuzný na českou populaci hladkosrstých jezevčíků malých rázů má i několik exteriérových předností, které rozhodčí u bonitace bohužel zapomněla zmínit. Jedná se o mimořádnou kvalitu srsti a výbornou mechaniku pohybu. Především si však ceníme pejskovi vrozené vlohy v podobě výborné hlasitosti na stopě.


Na Národní výstavě v Brně zaznamenala velkého úspěchu králičí fenka Kirsten Dunst von Sbaritz, která uspěla ve velké konkurenci s výsledkem V1, CAC, Národní vítěz, BOB.  Tímto bych chtěl poděkovat majitelce fenky, Silvě Tomanové, za prezentaci fenky. 


Na výstavě zaznamenala obrovského úspěchu i Justinka Tomanová, která získala v juniorhandlingu III. místo ze všech psů.


V průběhu předchozí lovecké sezony jsem jezevčíky využíval při lovecké praxi.

   

Jsem toho názoru, že pracovním jezevčíkem je pouze ten, který je alespoň občas využíván při lovu, má pravidelný kontakt s honitbou a spolupracuje se svým pánem.
  


ARCHIV