27.8.2021 -  získala naše králičí fenka Originelle Prinzess von Sbaritz na mezinárodní výstavě Nord Bohemia Canis ve třídě šampionů ocenění V1, CAC, CACIB, BOB. Princezna tímto úspěchem důstojně zakončila svoji výstavní kariéru.
Svoji výstavné premiéru zde měla standardní fenka Thereia Maria von Sbaritz a v mezitřídě získala hodnocení V2.


15.8.2021 -  naše králičí fenka Originelle Prinzess von Sbaritz uspěla i druhý den na mezinárodní výstavě DUO CACIB a získala ve třídě šampionů ocenění V1, CAC, CACIB, BOB.


14.8.2021 - získala první den na mezinárodní výstavě DUO CACIB naše králičí fenka Originelle Prinzess von Sbaritz ve třídě šampionů ocenění V1, CAC, CACIB, BOB. Králičí ráz by ten den obsazen i silnou konkurencí, proto si tohoto vítězství velmi ceníme.


Fenka tímto oceněním splnila poslední podmínku pro zisk prestižního titulu interšampion, neboli C.I.B.
Tohoto titulu si osobně velmi vysoce cením, neboť je spojen se ziskem minimálně dvou ocenění CACIB ve dvou zemích ne dříve, než 1 rok po sobě, a také absolvováním zkoušky z výkonu, kde je udělován titul CACT. Jen nemnoho jedinců jej proto docílí.


7.8.2021 - jsem se účastnil se standardní fenkou Theresia Maria von Sbaritz zkoušek vyhledání a vyhánění zvěře z houštin, pořádaných Okresním mysliveckým spolkem Hodonín v honitbě Litner Bzenec. Ačkoliv fenka vždy v lese projevuje velké nadšení z práce v lese, měl jsem jisté obavy, neboť lépe slídí pod flintou, než nahání z houštin a venku bylo ten den velmi pěkné počasí. Přesto fenka pracovala výborně a skončila na II. místě ze všech startujících psů.
  

  


26.6.2021 - jsem se účastnil se standardní fenkou Theresia Maria von Sbaritz zkoušek bezkontaktního norování v Drahanovicích pod patronací Okresního mysliveckého spolku Olomouc. Již v průběhu nácviku v Rovečném projevovala fenka výborné vlohy. Nakonec uspěla s plným počtem 84 bodů a rychlostí  10 sekund na II. místě ze všech startujících psů.
  

  


26.6.2021 - získala na mezinárodní výstavě Intercanis naše králičí fenka Originelle Prinzess von Sbaritz ve třídě šampionů ocenění V1, CAC, res.CACIB.


Na této výstavě byla již poprvé vystavena také její dcera Ulrike von Sbaritz ve třídě dorostu a získala ocenění velmi nadějná 1.
  


28.5.2021 - dnes jsem se účastnil s naší standardní fenkou Theresia Maria von Sbaritz zkoušek vloh, které pořádal Okresní myslivecký spolek Třebíč ve Slavici.
  

Naše mladá standardní žíhaná fenka prokázala vynikající vlohy, především hlasitost na stopě zvěře a kvalitu svého nosu na stopě zvěře a stopě vůdce a uspěla v I. ceně s 184 body.


10.03.2021 - několik fotografií štěňátek z vrhu U v jejich nových domovech.
  


 


17.02.2021 - obdrželi jsme fotky mladého pejska, červeného standardního Trip von Sbaritz. Tímto děkuji majitelům za příkladnou péči o pejska.
  


15.02.2021 - štěňátka z vrhu U začínají pomalu odcházet do nových domovů. Více fotografií viz samostatná stránka "Vrh U".


09.02.2021 - obdrželi jsme fotky mladé psí dámy, červené standardní jezevčice Tess von Sbaritz. Tímto děkuji majitelům za příkladnou péči o mladou fenku.
  


04.02.2021 - štěňátka z vrhu U mají za sebou pátý týden svého života a začínají se podobat jezevčíkům. Více fotografií viz samostatná stránka "Vrh U".


17.01.2021 - štěňátka z vrhu U mají za sebou třetí týden svého života a ochutnala první pevnou stravu. Více fotografií viz samostatná stránka "Vrh U".


10.01.2021 - štěňátka z vrhu U mají za sebou druhý týden svého života a otevřela oči. Více fotografií viz samostatná stránka "Vrh U".


02.01.2021 - štěňátka z vrhu U mají za sebou první týden svého života a všechna zdárně prospívají. Více informací a fotografií viz samostatná stránka "Vrh U".


29.12.2020 - v nedávné době jsme obdržel několik pozdravů od našich odchovanců. Od standardního žíhaného pejska Tony von Sbaritz ze Slovenska a jeho červené sestry Tiffany von Sbaritz z Prahy.
  

Ze Slovenska přišel také pozdrav od trpasličího pejska Chartres von Sbaritz alias Daro. Tento pejsek je svým pánem aktivně využíván při výkonu práva myslivosti.


26.12.2020 - dnes naše králičí fenka Originelle Prinzess von Sbaritz vrhla přirozenou cestou svůj první vrh. Ve vrhu se nachází 5 štěňat ve složení 4 pejsků a 1 fenky. Dva pejsci mají červenou barvu srsti, dva pejsci mají barvu srsti černou s pálením a fenka je také černá s pálením. Všechna štěňátka se mají čile k světu.


23.11.2020 - dnes byla naší králičí fence Originelle Prinzess von Sbaritz potvrzena březost. Otcem budoucího vrhu je typický králičí pejsek Petar Pan od Beljina (OH 30 cm, hmotnost 3,50 kg), kterého jsme vybrali z důvodu snahy udržet genetickou variabilitu populace hladkosrstých králičích jezevčíků přílivem nové krve ze zahraničí a také proto, že neradi kopírujeme chovatelské plány a nápady jiných. 


17.11.2020 - dnes, při tréninku slídění a nahánění z houštin, začala naše 6-ti měsíční standardní fenka Theresia Maria von Sbaritz hlásit čerstvou stopu zvěře.

 


 16.11.2020 - naše standardní žíhaná fenka Theresia Maria von Sbaritz oslavila 6 měsíců a úspěšně přezubila.

 


27.08.2020 - standardní žíhaná fenka Theresia Maria von Sbaritz by mohla v budoucnu posílit náš chov.


15.08.2020 - v polovině měsíce oslavili naši odchovanci z Vrhu T 3 měsíce věku. Všichni rostou do krásy a dělají svým majitelům radost.
 


19.07.2020 - dnes se mi podařilo se svojí králičí fenkou Originelle Prinzess von Sbaritz úspěšně dokončit Soutěž v práci na králíka pořádanou Klubem chovatelů jezevčíků ČR.
První nácviky jsme podnikli již na jaře tohoto roku. Bohužel dněšní práce v silném a vytrvalém děšti si vyžádala svoji daň a známka 2 z chování ke zvěři nás posunula do III. ceny.
  


16.07.2020 - aktuální fotografie fenek z vrhu T, více viz stránka Vrh T.
   


13.07.2020 - pejskové z vrhu T jsou již v nových domovech.
  


10.07.2020 - stěňátka standardních jezevčíků z vrhu T ve věku 8-mi týdnů rostou do krásy, více viz stránka Vrh T.


 


25.05.2020 - stěňátka standardních jezevčíků z vrhu T se mají čile k světu a dobře prospívají. Více informací o vrhu viz stránka Vrh T.
Všechna štěňátka jsou již rezervována!


15.05.2020 - naše standardní jezevčice Beauty přivedla na svět přirozenou cestou jarní vrh 5-ti štěňátek, ve složení 2 pejsků a 3 fenek. 1 pejsek a 1 fenka jsou v barvě srsti červené žíhané a 1 pejsek a 2 fenky jsou v barvě srsti čerevné. Některá štěňátka jsou stále k mání!

  


09.05.2020 - naše standardní jezevčice Beauty očekává svůj třetí vrh. Jedná se o opakování předchozího spojení s pejskem Talismann von Rehsprung
  


 08.05.2020 - opožděně jsem si dozvěděl, že náš odchovanec, fenka Panthera Tigris von Sbaritz, získala titul "Český Junior Šampion". Rád bych tímto poděkoval majitelce, Radovaně Dufkové, za příkladnou prezentaci fenky.
  

 


02.02.2020 - jsme se účastnili druhého dne Mezinárodní výstavy DUO CACIB v Brně. Naše králičí fenka Originelle Prinzess von Sbaritz zde získala hodnocení V1, CAC, res.CACIB. Prinzess splnila poslední podmínku a získala titul Šampion ČR.


Ve třídě šampionů zde uspěla i králičí fenka Ch. Kirsten Dunst von Sbaritz a získala ocenění V1, CAC.  Kirsten uspěla se svojí mladou vůdkyní Justinkou Tomanovou v juniorhandlingu ve starší věkové kategorii na krásném II místě ze všech psů.
 


01.02.2020 - jsme se účastnili prvního dne Mezinárodní výstavy DUO CACIB v Brně. Náš trpasličí pejsek Ch. Minidogland Tornado zde uspěl ve třídě pracovní s výsledkem V1, CAC.
  

Ve třídě šampionů uspěla i králičí fenka Ch. Kirsten Dunst von Sbaritz s výsledkem V1, CAC. Tímto Kirsten splnila poslední podmínku a získala titul Český grand šampion.
   

Já sám jsem vystavil ve třídě otevření trpasličího pejska, odchov ze spřátelené chovatelské stanice Teriel, s výsledkem V1, CAC.
  


11.01.2020 - jsme se účastnili Národní výstavy v Brně. Náš trpasličí pejsek Minidogland Tornado zde uspěl ve třídě pracovní s výsledkem V1, CAC. Tímto úspěchem splnil poslední podmínku a stal se Šampionem ČR.

Tento trpasličí pejsek, nepříbuzný na českou populaci hladkosrstých jezevčíků malých rázů má i několik exteriérových předností, které rozhodčí u bonitace bohužel zapomněla zmínit. Jedná se o mimořádnou kvalitu srsti a výbornou mechaniku pohybu. Především si však ceníme pejskovi vrozené vlohy v podobě výborné hlasitosti na stopě.


Na Národní výstavě v Brně zaznamenala velkého úspěchu králičí fenka Kirsten Dunst von Sbaritz, která uspěla ve velké konkurenci s výsledkem V1, CAC, Národní vítěz, BOB.  Tímto bych chtěl poděkovat majitelce fenky, Silvě Tomanové, za prezentaci fenky. 


Na výstavě zaznamenala obrovského úspěchu i Justinka Tomanová, která získala v juniorhandlingu III. místo ze všech psů.


V průběhu předchozí lovecké sezony jsem jezevčíky využíval při lovecké praxi.

   

Jsem toho názoru, že pracovním jezevčíkem je pouze ten, který je alespoň občas využíván při lovu, má pravidelný kontakt s honitbou a spolupracuje se svým pánem.
  


ARCHIV