Rok 2019


05.05.2019 - štěňátka z vrhu S jsou již zadaná.


22.04.2019 - štěňátka z vrhu S jsou již 2 týdny stará a prozřela. Více fotografií viz záložka Vrh S


13.04.2019 - jsem vystavil králičí fenku Originelle Prinzess von Sbaritz na Mezinárodní výstavě v Českých Budějovicích. Fenka získala ve třídě mladých ocenění V1, CAJC a BOJ.


08.04.2019 - dnes přivedla na svět svůj první vrh trpasličí fenka Lili Marleen von Sbaritz. Tento vitální vrh sestává z 6-ti štěňat ve složení 5 fen a 1 pejska. Otcem vrhu je polský chovný pes Ch. Staier's Flipper, import z Ruska.
  


 07.04.2019 - červená štěňátka z vrhu Q a také z vrhu R již prozřela a dívají se hrdě n svět, více na samostatné záložce Vrh Q a Vrh R.
Všechna štěňátka z vrhů Q a R jsou již zamluvená.
  


 28.3.2019 - aktualizována fotogalerie vrhu Q, více na samostatné záložce Vrh Q.
 27.3.2019 - všechna štěňátka z vrhu P jsou již zamluvena.
 


21.3.2019  - dnes přivedla na svět svůj první vrh trpasličí fenka Ch. Champagne von Sbaritz. Vrh sestává ze 2 fenek a 2 pejsků, všechna stěňátka čistě červená. Otcem vrhu je polský chovný pes Ch. Staier's Flepper, import z Ruska.

 


 19.3.2019 - stále je k mání pejsek v barvě srsti červená žíhaná. Pejsek má předpoklady velmi nadějného exteriéru i výborných loveckých vloh.
  


18.3.2019 - králičí fenka Ch Kirsten Dunst von Sbaritz dnes přivedla na svět krásný jarní vrh sestávající ze 3 štěňátek ve složení 2 pejsků a 1 fenky. Všichni v červené barvě srsti. U všech štěňátek předpokládáme nadějný exteriér. Otcem vrhu je polský chovný pes Ch Eley Marmelad iz Kitez Grada.

 


18.3.2019 - nás odchovanec, standardní pes M-Brok von Sbaritz, se umístil za 2018 na III. místě v pracovním poháru KCHJ mezi standardními hladkosrstými jezevčíky. Tímto bych chtěl poděkovat Martině a Adamavi Janošťákovým za prezentaci pejska na zkouškách lovecké upotřebitelnosti.


 17.3.2019 - trpasličí červená fenka Lili Marleen von Sbaritz čeká v první polovině dubna svá první štěňátka.
Otcem vrhu je v Polsku chovný pejsek ruského původu Staier's Flipper. Stěňátka budou v barvě srsti červené.


6.3.2019 - štěňata z vrhu P se zdárně vyvíjí, více foto v záložce Vrh P. Nadějný červený žíhaný pejsek je stále k mání - pouze do výborných podmínek.

  


25.2.2019 - dnes byla potvrzena březost králičí fence Kirsten Dunst von Sbaritz, a také březost její spolubydlící, trpasličí fence Champagne von Sbaritz. Obě fenky čekají shodně 3 až 4 štěňata. 

  

V případě fenky Champagne jsem z její březosti velmi potěšen, neboť fenka čeká teprve svá první štěňata. Především díky neprofesionalitě a zpackanému krytí (ze strany krycího psa) v loňském roce fenka nezabřezla a musela si počkat na další hárání, což v jejím případě znamenalo zbytečnou ztrátu celého roku.
Tímto se mi opět potvrdila teorie, že fena s delší pauzou mezi háráním nemá problém se zabřeznutím. Naopak, delší pauza mezi háráním je lepší, neboť se organismus feny tolik nezatěžuje hormonálními výkyvy.    
18.2.2019 - se trpasličí fence CH Clementine von Sbaritz narodil nový vrh 5-ti štěňat. Více informací o vrhu v samostatné záložce Vrh P.


3.2.2019 - na Mezinárodní výstavě psů DUO CACIB v Brně byla vystavena naše nejmladěí fenka, králičí Originelle Prinzess von Sbaritz. Fenka získala ve třídě dorostu ocenění VN1.   


20.1.2019 - byla potvrzena březost trpasličí fence Clementine von Sbaritz. Nový vrh trpasličích jezevčíků očekáváme koncem měsíce února.


 


12.1.2019 - Dnes bylo vystaveno několik našich odchovanců na Hanácké národní výstavě psů, pořádané v Brně. Naši odchovanci zde velmi uspěli. Trpasličí fenka Champagne von Sbaritz získala ve třídě vítězů ocenění V1, CAC. Králičí fenka Kirsten Dunst von Sbaritz obdržela ve třídě vítězů hodnocení V1, CAC, Národní vítěz a BOB. Tato fenka také splnila poslední podmínku pro získání titulu Český Šampion.


Na výstavě měla také výstavní premiéru naše nová králičí fenka, Originelle Prinzess von Sbaritz, která posílí v budoucnu náš chov. Jedná se o dceru králičí fenky Ch. Kirsten Dunst von Sbaritz a králičího pejska Ch. Eley Marmelad iz Kitez Grada.  Originelle Prinzess je již pravnučkou zakladatelky této mé chovné linie.

 


ARCHIV