Rok 2018

 

Ve dnech 29.9. a 30.9.2018 byly vystavena trpasličí fenka Champagne von Sbaritz a králičí fenka Kirsten Dunst von Sbaritz na mezinárodní výstavě psů v rumunském Aradu. Obě fenky uspěly a získaly titul Šampion Rumunska. Fenka Kirsten Dunst získala navíc 2× ocenění CACIB. Tímto gratuluji a děkuji Silvě Tomanové za prezentaci obou fen.


 Trpasličí fenka Isabela von Sbaritz, vnučka mé pracovní fenky C.I.B. Dragonlady Wassa Duo, prokázala své výborné pracovní vlohy. Isabela se svým majitelem a vůdcem, panem Jiřím Beránkem, složila ZV (I.c.), ZVVZ (I.c.), ZN (84b.), BZ (I.c.), LZ (I.c.), BZH (I.c.) a především také velmi složité HZ (II.c.) s prokázanou výbornou hlasitostí na stopě zvěře. Isabela působí jako chovná fenka v Chovatelské stanici z Habrového revíru. 


 


 

25.9.2018 - trpasličí fenka Lili Marleen von Sbaritz se stala novou chovnou fenou a v budoucnu posílí náš chov.


 09.9.2018 - dnes jsem předvedl na Barvářských zkouškách ve Švábenicích trpasličí fenku Lili Marleen von Sbaritz. Fenka uspěla v I. ceně se známkou 4 na barvě.


09.9.2018 - dnes byla vystavena na Krajské výstavě v Brně trpasličí fenka Champagne von Sbaritz a obdržela hodnocení V1, Vítěz třídy a Krajský vítěz. Fenka se svoji mladou vůdkyní Tinkou Tomanovou zabodovali v Juniorhandlingu, neboť se umístili na krásném 2. místě ze všech psů.
  


18.8.2018 - dnes jsme se s naší standardní fenkou Beauty účastnili mezinárodní výstavy psů DUODANUBE. Naše fenka zde byla vystavena ve třídě pracovní a stala se ten den nejlepší fenou v plemeni protože získala hodnocení V1, CAC, CACIB, BOS. Této výstavy jsme se účastnili s ohledem na posuzování zahraničního rozhodčího u něhož jsme nepředpokládali žádné osobní vazby na chovatele jezvčíků v ČR a okolních státech a naopak předpokládali jeho osobní nezaujatost v posuzování jezevčíků.
  


5.8.2018 - dnes byly na Klubové výstavě v Jaroměřicích vystaveny trpasličí fenky z mého chovu. Lili Marleen von Sbaritz získala v mezitřídě hodnocení V3 a Champagne von Sbaritz v pracovní třídě hodnocení V3. Fenka Lili Marleen také uspěšně prošla bonitací a stala se kandidátem chovu.
 


3.8.2018 - dnes brzy ráno mi dopřál Svatý Hubert ulovit srnce. Lov probíhal dramaticky uprostřed probíhající srnčí říje šoulačkou.
 


3.8.2018 - štěňátka z vrhu O již dávno prozřela a mají se čile k světu. Aktualizovaná fotogalerie viz "Vrh O".


31.7.2018 - aktualizovaná fotogalerie štěňátek z vrhu O, viz Vrh O.


8.7.2018 - dnes se králičí fence Kirsten Dunst von Sbaritz narodil první vrh tří zdravých štňátek v červené barvě srsti.
O vrhu více na samostatné záložce "Vrh O".
  


8.7.2018 - standardní fenka Mona Lisa von Sbaritz složila ZN (78b.). Gratuluji její paničce a vůdkyni Bohunce Křížkové.
  


6.7.2018 - standardní fenka Mona Lisa von Sbaritz složila BZ v I. ceně. Gratuluji její paničce Bohunce Křížkové.


2.7.2018 - králičí fenka Kirsten Dunst von Sbaritz v 54. dni své první březosti.


23.6.2018 - první úspěchy na pracovním poli začínají prožívat i standardní odchovy z vrhu M.


Červený standardní pes, M-Brock von Sbaritz složil se svým vůdcem Adamem na jaře již ZV v II. ceně (hlasitost 3) a nyní ZVVZ v I. ceně.
 

Také Mona Lisa von Sbaritz započala, se svojí paničkou Bohunkou, výcvik norování.


23.6.2018 - se Silvie Tomanová účastnila s fenkou Champagne von Sbaritz Mezinárodní výstavy Intercanis v Brně. Champagne obdržela hodnocení V1, CAC, res.CACIB.

 


16.6.2018 - jsem se s trpasličí červenou fenkou Lili Marleen von Sbaritz účastnil Oblastní výstavy v Náměšti na Hané. Silvie Tomanová zde vystavila fenku Champagne von Sbaritz. Lili Marleen obdržela hodnocení V1, Vítěz třídy, Oblastní vítěz a fenka Champagne obdržela hodnocení V1, Vítěz třídy.
 

Neskutečného úspěchu zde zaznamenala Tinka Tomanová v Juniorhandlingu. Tinka se umístila s fenkou Chgampagne na II. místě ze všech psů!
 


9.6.2018 - byla potvrzena fence Kirsten Dunst von Sbaritz březost. Těšíme se na štěňátka králičích jezevčíků v červené barvě srsti. 

 


8.6.2018 - se Sivie Tomanová účastnila s trpasličí fenkou Champagne von Sbaritz mezinárodní výstavy v Nitře. Champagne obdržela hodnocení V1, CAC, res. CACIB.
 


16.5.2018 - po zralé úvaze jsem se rozhodl prodat mladou standardní fenku Merci von Sbaritz do Finska. Nová panička je sama chovatelkou a myslivkyní a a po fence Merci velmi toužila.


Věřím, že Merci bude velmi šťastná a prožije ve Finsku dlouhý a plodný život.


09.5.2018 - Červená králičí fenka Kirsten Dunst von Sbaritz byla nakryta králičím červeným pejskem v sousedním Polsku.
Bude-li krytí úspěšné, budeme se těšit v první polovině července na vrh červených králičích jezevčíků.
 


 30.4.2018 - Účastnili jsme se s fenkami jarního svodu mladých loveckých psů v Černé Hoře. Také standardní fenka Merci von Sbaritz byla úspěšně svedena a posouzena jako bez vad.


26.3.2018 - červená trpasličí fenka Clementine von Sbaritz se svojí dcerou Lili Marleen von Sbaritz působí ve své rodině jako pečlivé chůvy a hlídačky.


25.3.2018 - černopálená Noir Frances von Sbaritz vyrostla v králičí fenku, která dělá radost svým majitelům.
  


20.2.2018 - červená fenka z vrhu N, Nancy von Sbaritz vyrostla v nadějnou králičí fenku s kompletním chrupem. Fenka dělá radost svému majiteli.
 


20.2.2018 - aktualizace sekce Rybářství.


23.1.2018 - využil jsem nabídku lovit bažanta královského (Syrmaticus reevesii) ve volné honitbě. Lov těchto nápadných ale opatrných ptáků nebyl úplně jednoduchý, jak se zdál. Nakonec se mi však podařilo ulovit i raritního křížence bažanta královského a bažanta obecného.
  

  


13.1.2018 - se zúčastnila Silvie Tomanová s odchovankyněmi Hanácké národní výstavy psů. Kirsten Dunst von Sbaritz obdržela v králičím rázu a ve třídě pracovní hodnocení V1. Tato fenka zde byla také úspěšně bonitována, získala bonitační kód 0a/06/5-HLK a stala se kandidátem chovu. Fenka Champagne von Sbaritz obdržela v trpasličím rázu a ve třídě pracovní hodnocení V1, CAC. 
V oblasti juniorhandlingu uspěla šikovná Justýnka Tomanová se ziskem plných 60 bodů.
 


Všem našim přátelům, kamarádům, příznivcům a majitelům našich odchovů přeji veselé Vánoce, hodně zdraví a štěstí a úspěchu v nadcházejícím roce 2018.
  


ARCHIV