Rok 2019

12.10. 2019 - jsem se účastnil mezinárodní výstavy psů v Českých Budějovicích. Svoji premiéru zde měla trpasličí fenka Steierische Rose von Sbaritz a uspěla ve třídě dorostu s výsledkem VN1. Králičí Originelle Prinzess von Sbaritz uspěla v mezitřídě s výsledkem V1, CAC, res.CACIB, byla na výstavě bonitována a stala se kandidátem chovu.

   


08.09. 2019 - jsem se  zúčastnil s králičí fenkou Originelle Prinzess von Sbaritz barvářkých zkoušek. Fenka uspěla v I. ceně a stala se mým 10-tým jezevčíkem vycvičeným a úspěšně předvedeným na barvářských zkouškách.


07.09. 2019 - se účastnila Justinka Tomanová juniorhandlingu na Národní výstavě Floracanis v Olomouci. Justince se podařilo s králičí fenkou Kirsten Dunst von Sbaritz neskutečně uspět a umístila se na 1 místě ze všech zúčastněných. Prokázala tak svoje umění a cit předvést svého pejska.


 01.09. 2019 - vystavila Silvie Tomanová králičí fenku Kirsten Dunst von Sbaritz na Krajské výstavě v Brně. Fenka získala hodnocení V1, Vítětez třídy, Krajský vítěz a v závěrečných soutěžích III. BOG.


24.08. 2019 - jsem se účastnil mezinárodní výstavy psů v Mladé Boleslavi "Interdog Bohemia 2019". Při této příležitosti se mi dostalo možnosti vystavit zde tři fenky z našich chovů, a to v každém rázu jednu.

Králičí fenka Originelle Prinzess von Sbaritz ve třídě mladých obdržela hodnocení V1, CAJC, BOJ, BOB a v závěrečných soutěžích V.BOG. Fenka svým výstavním výsledkem splnila podmínky pro titul Junior šampion CZ.
  

Standardní fenka Mona Lisa von Sbaritz ve třídě pracovní obdržela hodnocení V1, CAC, res.CACIB. Za tento výsledek jsem obzvláště rád, neboť se potvrdilo moje přesvědčení, že fenka by mohla mít lepší výstavní výsledky než doposud, kdyby měla lepší handling.
   

 Trpasličí fenka Walking on Sunshine Onyx Moravia v mezitřídě obdržela hodnocení V1, CAC, CACIB, BOS. Tohoto výsledku si také velice cením, neboť se podařilo uspět v těžké konkurenci kvalitních jedinců a zkušených vystavovatelů.
   


13.07. 2019 - účastnili jsme se Národní výstavy psů v Mladé Boleslavi. Králičí fenka Originelle Prinzess von Sbaritz ve třídě mladých obdržela hodnocení V1, CAJC, BOB a  trpasličí pes Tornado Minidogland získal v otevřené třídě hodnocení V2, res.CAC. Tornado na výstavě také úspěšně prošel bonitací a stal se kandidátem chovu.
  


22.06. 2019 - účastnili jsme se Mezinárodní výstavy psů Intercanis v Brně, králičí fenka Originelle Prinzess von Sbaritz ve třídě mladých obdržela hodnocení V2 a  trpasličí pes Tornado Minidogland získal v otevřené třídě hodnocení V1, CAC, res.CACIB.
  

Již v loňském roce jsme do našeho chovu importovali z Ruska červeného trpasličího psa, Minidogland Tornado. Pejsek je pro nás svým rodokmenem jedinečný, neboť je nepříbuzný na většinu populace jezevčíků malých rázů v České republice. Co se týče jeho exteriéru rád bych vyzvedl především jeho mechaniku pohybu. Pejsek je navíc náruživý a chuťový a vlastní jedinečnou vrozenou vlohu v podobě hlasitosti na stopě zvěře, což prokázal letos na jaře při složení zkoušky vloh v I. ceně se známkou 4 z hlasitosti na stopě.
  


25.05.2019 - na Oblastní výstavě v Kačině u Kutné Hory obdržela králičí fenka Originelle Prinzess von Sbaritz ve třídě mladých hodnocení V1, Vítěz třídy mladých.
 


05.05.2019 - štěňátka z vrhu S jsou již zadaná.


22.04.2019 - štěňátka z vrhu S jsou již 2 týdny stará a prozřela. Více fotografií viz záložka Vrh S


13.04.2019 - jsem vystavil králičí fenku Originelle Prinzess von Sbaritz na Mezinárodní výstavě v Českých Budějovicích. Fenka získala ve třídě mladých ocenění V1, CAJC a BOJ.


08.04.2019 - dnes přivedla na svět svůj první vrh trpasličí fenka Lili Marleen von Sbaritz. Tento vitální vrh sestává z 6-ti štěňat ve složení 5 fen a 1 pejska. Otcem vrhu je polský chovný pes Ch. Staier's Flipper, import z Ruska.
  


 07.04.2019 - červená štěňátka z vrhu Q a také z vrhu R již prozřela a dívají se hrdě n svět, více na samostatné záložce Vrh Q a Vrh R.
Všechna štěňátka z vrhů Q a R jsou již zamluvená.
  


 28.3.2019 - aktualizována fotogalerie vrhu Q, více na samostatné záložce Vrh Q.
 27.3.2019 - všechna štěňátka z vrhu P jsou již zamluvena.
 


21.3.2019  - dnes přivedla na svět svůj první vrh trpasličí fenka Ch. Champagne von Sbaritz. Vrh sestává ze 2 fenek a 2 pejsků, všechna stěňátka čistě červená. Otcem vrhu je polský chovný pes Ch. Staier's Flepper, import z Ruska.

 


 19.3.2019 - stále je k mání pejsek v barvě srsti červená žíhaná. Pejsek má předpoklady velmi nadějného exteriéru i výborných loveckých vloh.
  


18.3.2019 - králičí fenka Ch Kirsten Dunst von Sbaritz dnes přivedla na svět krásný jarní vrh sestávající ze 3 štěňátek ve složení 2 pejsků a 1 fenky. Všichni v červené barvě srsti. U všech štěňátek předpokládáme nadějný exteriér. Otcem vrhu je polský chovný pes Ch Eley Marmelad iz Kitez Grada.

 


18.3.2019 - nás odchovanec, standardní pes M-Brok von Sbaritz, se umístil za 2018 na III. místě v pracovním poháru KCHJ mezi standardními hladkosrstými jezevčíky. Tímto bych chtěl poděkovat Martině a Adamavi Janošťákovým za prezentaci pejska na zkouškách lovecké upotřebitelnosti.


 17.3.2019 - trpasličí červená fenka Lili Marleen von Sbaritz čeká v první polovině dubna svá první štěňátka.
Otcem vrhu je v Polsku chovný pejsek ruského původu Staier's Flipper. Stěňátka budou v barvě srsti červené.


6.3.2019 - štěňata z vrhu P se zdárně vyvíjí, více foto v záložce Vrh P. Nadějný červený žíhaný pejsek je stále k mání - pouze do výborných podmínek.

  


25.2.2019 - dnes byla potvrzena březost králičí fence Kirsten Dunst von Sbaritz, a také březost její spolubydlící, trpasličí fence Champagne von Sbaritz. Obě fenky čekají shodně 3 až 4 štěňata. 

  

V případě fenky Champagne jsem z její březosti velmi potěšen, neboť fenka čeká teprve svá první štěňata. Především díky neprofesionalitě a zpackanému krytí (ze strany krycího psa) v loňském roce fenka nezabřezla a musela si počkat na další hárání, což v jejím případě znamenalo zbytečnou ztrátu celého roku.
Tímto se mi opět potvrdila teorie, že fena s delší pauzou mezi háráním nemá problém se zabřeznutím. Naopak, delší pauza mezi háráním je lepší, neboť se organismus feny tolik nezatěžuje hormonálními výkyvy.    
18.2.2019 - se trpasličí fence CH Clementine von Sbaritz narodil nový vrh 5-ti štěňat. Více informací o vrhu v samostatné záložce Vrh P.


3.2.2019 - na Mezinárodní výstavě psů DUO CACIB v Brně byla vystavena naše nejmladěí fenka, králičí Originelle Prinzess von Sbaritz. Fenka získala ve třídě dorostu ocenění VN1.   


20.1.2019 - byla potvrzena březost trpasličí fence Clementine von Sbaritz. Nový vrh trpasličích jezevčíků očekáváme koncem měsíce února.


 


12.1.2019 - Dnes bylo vystaveno několik našich odchovanců na Hanácké národní výstavě psů, pořádané v Brně. Naši odchovanci zde velmi uspěli. Trpasličí fenka Champagne von Sbaritz získala ve třídě vítězů ocenění V1, CAC. Králičí fenka Kirsten Dunst von Sbaritz obdržela ve třídě vítězů hodnocení V1, CAC, Národní vítěz a BOB. Tato fenka také splnila poslední podmínku pro získání titulu Český Šampion.


Na výstavě měla také výstavní premiéru naše nová králičí fenka, Originelle Prinzess von Sbaritz, která posílí v budoucnu náš chov. Jedná se o dceru králičí fenky Ch. Kirsten Dunst von Sbaritz a králičího pejska Ch. Eley Marmelad iz Kitez Grada.  Originelle Prinzess je již pravnučkou zakladatelky této mé chovné linie.

 


ARCHIV