Rok 2020


02.02.2020 - jsme se účastnili druhého dne Mezinárodní výstavy DUO CACIB v Brně. Naše králičí fenka Originelle Prinzess von Sbaritz zde získala hodnocení V1, CAC, res.CACIB. Prinzess splnila poslední podmínku a získala titul Šampion ČR.


Ve třídě šampionů zde uspěla i králičí fenka Ch. Kirsten Dunst von Sbaritz a získala ocenění V1, CAC.  Kirsten uspěla se svojí mladou vůdkyní Justinkou Tomanovou v juniorhandlingu ve starší věkové kategorii na krásném II místě ze všech psů.
 


01.02.2020 - jsme se účastnili prvního dne Mezinárodní výstavy DUO CACIB v Brně. Náš trpasličí pejsek Ch. Minidogland Tornado zde uspěl ve třídě pracovní s výsledkem V1, CAC.
  

Ve třídě šampionů uspěla i králičí fenka Ch. Kirsten Dunst von Sbaritz s výsledkem V1, CAC. Tímto Kirsten splnila poslední podmínku a získala titul Český grand šampion.
   

Já sám jsem vystavil ve třídě otevření trpasličího pejska, odchov ze spřátelené chovatelské stanice Teriel, s výsledkem V1, CAC.
  


11.01.2020 - jsme se účastnili Národní výstavy v Brně. Náš trpasličí pejsek Minidogland Tornado zde uspěl ve třídě pracovní s výsledkem V1, CAC. Tímto úspěchem splnil poslední podmínku a stal se Šampionem ČR.

Tento trpasličí pejsek, nepříbuzný na českou populaci hladkosrstých jezevčíků malých rázů má i několik exteriérových předností, které rozhodčí u bonitace bohužel zapomněla zmínit. Jedná se o mimořádnou kvalitu srsti a výbornou mechaniku pohybu. Především si však ceníme pejskovi vrozené vlohy v podobě výborné hlasitosti na stopě.


Na Národní výstavě v Brně zaznamenala velkého úspěchu králičí fenka Kirsten Dunst von Sbaritz, která uspěla ve velké konkurenci s výsledkem V1, CAC, Národní vítěz, BOB.  Tímto bych chtěl poděkovat majitelce fenky, Silvě Tomanové, za prezentaci fenky. 


Na výstavě zaznamenala obrovského úspěchu i Justinka Tomanová, která získala v juniorhandlingu III. místo ze všech psů.


V průběhu předchozí lovecké sezony jsem jezevčíky využíval při lovecké praxi.

   

Jsem toho názoru, že pracovním jezevčíkem je pouze ten, který je alespoň občas využíván při lovu, má pravidelný kontakt s honitbou a spolupracuje se svým pánem.
  


ARCHIV