Rok 2020


15.01.2020 - chovatelská stanice mé ženy, Onyx Moravia, nabízí k prodeji štěňátka (pouze pejsky) jezevčíka hladkosrstého trpasličího ze spojení CH. Minidogland Tornado a Walking Sunshine Onyx Moravia. K odběru koncem února.
  


11.01.2020 - jsme se účastnili Národní výstavy v Brně. Náš trpasličí pejsek Minidogland Tornado zde uspěl ve třídě pracovní s výsledkem V1, CAC. Tímto úspěchem splnil poslední podmínku a stal se Šampionem ČR.

Tento trpasličí pejsek, nepříbuzný na českou populaci hladkosrstých jezevčíků malých rázů má i několik exteriérových předností, které rozhodčí u bonitace bohužel zapomněla zmínit. Jedná se o mimořádnou kvalitu srsti a výbornou mechaniku pohybu. Především si však ceníme pejskovi vrozené vlohy v podobě výborné hlasitosti na stopě.


Na Národní výstavě v Brně zaznamenala velkého úspěchu králičí fenka Kirsten Dunst von Sbaritz, která uspěla ve velké konkurenci s výsledkem V1, CAC, Národní vítěz, BOB.  Tímto bych chtěl poděkovat majitelce fenky, Silvě Tomanové, za prezentaci fenky. 


Na výstavě zaznamenala obrovského úspěchu i Justinka Tomanová, která získala v juniorhandlingu III. místo ze všech psů.


V průběhu předchozí lovecké sezony jsem jezevčíky využíval při lovecké praxi.

   

Jsem toho názoru, že pracovním jezevčíkem je pouze ten, který je alespoň občas využíván při lovu, má pravidelný kontakt s honitbou a spolupracuje se svým pánem.
  


ARCHIV